Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. júla 2022

Tisíce ľudí z predmestí Sydney sa museli evakuovať, úrady vydali varovanie pred povodňamiTisíce obyvateľov predmestí austrálskeho mesta Sydney dostali v nedeľu príkaz na evakuáciu, keďže silný dážď spôsobil rozvodnenie riek a úrady vyhlásili mimoriadnu situáciu. Meteorologický ...Zdieľať
gettyimages 846800900 676x451 3.7.2022 (Webnoviny.sk) - Tisíce obyvateľov predmestí austrálskeho mesta Sydney dostali v nedeľu príkaz na evakuáciu, keďže silný dážď spôsobil rozvodnenie riek a úrady vyhlásili mimoriadnu situáciu.


Meteorologický úrad vydal pre pobrežie pri Sydney a v ďalších častiach Nového Južného Walesu varovanie pred silným dažďom, náhlymi povodňami a vetrom, ktorý môže dosahovať rýchlosť do 90 kilometrov za hodinu.

Austrálski záchranári uviedli, že za uplynulých 24 hodín reagovali na 3-tisíc žiadostí o pomoc. Evakuačné centra otvorili v niekoľkých oblastiach na západe Sydney.

Obyvateľom ohrozených oblastí odporučili, aby nikam necestovali, keďže niektoré cesty sú už pod vodou a ďalším hrozí náhle zaplavenie.


Zdroj: Webnoviny.sk - Tisíce ľudí z predmestí Sydney sa museli evakuovať, úrady vydali varovanie pred povodňami © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľký kus ľadovca na štíte Marmolada v Dolomitoch sa odtrhol a zabil najmenej štyroch ľudí
<< predchádzajúci článok
Tureckí colníci zadržali ruskú nákladnú loď, ktorá mala prevážať ukradnuté obilie z Ukrajiny