Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

06. januára 2023

Titul Európske hlavné mesto kultúry získali Elefsina,Temešvár,VeszprémPre získanie tohto titulu museli mestá vytvoriť kultúrny program so silným európskym rozmerom a aktívne doň zapojiť svojich obyvateľov.Zdieľať
Titul Európske hlavné mesto kultúry získali Elefsina,Temešvár,Veszprém

Prestížny titul Európske hlavné mesto kultúry v roku 2023 získali mestá Elefsina (Grécko), Temešvár (Rumunsko) a Veszprém (Maďarsko). Uviedla to v piatok Európska komisia (EK).


V priebehu roku 2023 si tento titul budú pripomínať množstvom kultúrnych podujatí, výstav a predstavení.

Titul Európske hlavné mesto kultúry umožňuje predstaviť bohatstvo a rozmanitosť kultúr v Európe, stimulovať trvalo udržateľný cestovný ruch a podporovať rozvoj miest prostredníctvom kultúry. Má tiež dlhodobý pozitívny sociálny a ekonomický dopad na mestá a okolité regióny.

Pre získanie tohto titulu museli mestá vytvoriť kultúrny program so silným európskym rozmerom a aktívne doň zapojiť svojich obyvateľov. V roku 2024 sa ním budú pýšiť Tartu (Estónsko), Bad Ischl (Rakúsko) a Bodo (Nórsko). V roku 2026 to bude Trenčín a Oulu (Fínsko).

V uplynulom roku to boli Esch-sur-Alzette (Luxembursko), Kaunas (Litva) a Novi Sad (Srbsko), pričom EK tento titul v predchádzajúcich rokoch udelila viac ako 60 mestám.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Calum Scott sa vráti v roku 2023 do Bratislavy
<< predchádzajúci článok
Pribudli dva nové pamätné dni, 6. marec bude deň obetí pandémie