Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

01. februára 2023

Tom Brady definitívne končí so svojou úspešnou kariérou hráča amerického futbalu, jeho rozhodnutie sa už nezmeníJeden z najúspešnejších hráčov amerického futbalu Tom Brady dal v stredu definitívne "zbohom" svojej profesionálnej kariére. Učinil tak už po druhý raz, no tentoraz ...Zdieľať
cowboys_buccaneers_football_74251 91e68ed395124d33b5a825cfd39270a7 676x451 1.2.2023 (Webnoviny.sk) - Jeden z najúspešnejších hráčov amerického futbalu Tom Brady dal v stredu definitívne "zbohom" svojej profesionálnej kariére. Učinil tak už po druhý raz, no tentoraz vyhlásil, že jeho rozhodnutie sa už v budúcnosti nezmení.


Takto presne pred rokom ohlásil odchod zo scény, no neskôr si to rozmyslel a napokon dodržal posledný rok svojho pôvodného kontraktu s tímom Tampa Bay Buccaneers.

"Dobré ráno, všetci. Hneď prejdem k veci. Končím kariéru. Nadobro," uviedol 45-ročný quarterback v približne minútovom videoodkaze, ktorý zverejnil na sociálnych sieťach.


Brady odohral v zámorskej NFL neuveriteľných 23 sezón. Rovné dve dekády strávil v organizácii New England Patriots. V drese tohto mužstva triumfoval v Super Bowle v rokoch 2001, 2003, 2004, 2014, 2016 a 2018.

Do Tampy prestúpil v lete 2020 a klub Buccaneers hneď v premiérovom ročníku potiahol až k zisku Super Bowlu.

Dovedna si v záverečnom súboji o najcennejšiu trofej zahral desaťkrát a získal ju sedemkrát. Za najužitočnejšieho hráča (MVP) Super Bowlu ho vyhlásili v rekordných piatich prípadoch, za MVP sezóny tri razy. Na jeho konte je tiež mnoho individuálnych rekordov.
Zdroj: Webnoviny.sk - Tom Brady definitívne končí so svojou úspešnou kariérou hráča amerického futbalu, jeho rozhodnutie sa už nezmení © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ak budú môcť na olympiáde v Paríži súťažiť Rusi a Bielorusi, športovci z Lotyšska zvážia jej bojkot
<< predchádzajúci článok
Filip Mešár patrí podľa experta medzi 15 najväčších nádejí klubu Montreal Canadiens. Aké sú jeho prednosti a nedostatky?