Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

01. februára 2023

Filip Mešár patrí podľa experta medzi 15 najväčších nádejí klubu Montreal Canadiens. Aké sú jeho prednosti a nedostatky?Slovenský hokejový útočník Filip Mešár ukazuje v jeho prvej sezóne v Severnej Amerike dve tváre. V úvode sa mu darilo, pravidelne bodoval v drese tímu kanadskej juniorskej ...Zdieľať
nhl_draft_hockey_16395 be853baac0614824a021be3c94131d28 scaled 1 676x451 1.2.2023 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový útočník Filip Mešár ukazuje v jeho prvej sezóne v Severnej Amerike dve tváre. V úvode sa mu darilo, pravidelne bodoval v drese tímu kanadskej juniorskej OHL Kitchener Rangers a na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov bol najproduktívnejší Slovák.


Po šampionáte však nazbieral len tri body v prvých ôsmich zápasoch. Podľa zámorského experta Scotta Wheelera z magazínu The Athletic sa 19-ročný krídelník môže raz presadiť v NHL, zaradil ho na 4. miesto vo svojom rebríčku 15 najväčších nádejí klubu Montreal Canadiens.

"Je prvotriedny korčuliar, ktorý rád má puk hokejke. Vie hrať pri mantineloch aj v strede klziska, využiť voľný priestor na prihrávku alebo sám vyslať na brankára nebezpečnú strelu. Dokáže oklamať súperov zmenou rýchlosti, napáda so sebadôverou a vyniká rýchlou hrou. Využíva rýchlosť na zvýšenie tempa hry alebo získavanie odrazených pukov. Má schopnosti hráča NHL a dokáže vyhrať viacero osobných súbojov za sebou," vymenoval Wheeler prednosti Mešára.

Našiel však aj negatíva. "Aj keď je veľmi zručný vo viacerých oblastiach, panujú u neho obavy, že nie je dostatočne robustný a nemá schopnosť rozhodovať zápasy, aby z neho raz mohol byť špičkový hráč v NHL. Páči sa mi jeho kombinácia dobrého korčuľovania a talentu, vníma hru na vysokej úrovni a pre tím je užitočný aj inak ako produktivitou. Stále v ňom vidím potenciál hráča do prvých troch útokov v NHL," myslí si odborník o rodákovi zo Spišskej Belej, ktorého si Montreal vybral na vlaňajšom drafte nováčikov do NHL z 26. miesta.

V tejto sezóne odohral za Kitchener 28 duelov a nazbieral v nich 27 bodov (12+15).


Zdroj: Webnoviny.sk - Filip Mešár patrí podľa experta medzi 15 najväčších nádejí klubu Montreal Canadiens. Aké sú jeho prednosti a nedostatky? © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tom Brady definitívne končí so svojou úspešnou kariérou hráča amerického futbalu, jeho rozhodnutie sa už nezmení
<< predchádzajúci článok
IIHF musí prijať verdikt, pri rozhodovaní o návrate Rusov a Bielorusov kladie na prvé miesto bezpečnosť