Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. septembra 2018

TRAGÉDIA V TATRÁCH: Túru na Prostredný hrot neprežil turista z LitvyVo Vysokých Tatrách zahynul litovský turista. Z Horskej záchrannej služby (HZS) informovali, že ešte v pondelok (10.9.) v neskorých večerných hodinách prijali na ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
Vysoké Tatry 12. septembra (TASR) - Vo Vysokých Tatrách zahynul litovský turista. Z Horskej záchrannej služby (HZS) informovali, že ešte v pondelok (10.9.) v neskorých večerných hodinách prijali na Operačné stredisko tiesňového volania HZS hlásenie o jeho nezvestnosti, v ten istý deň predpoludním sa sám vybral z Téryho chaty na Prostredný hrot.


"Posledný telefonický kontakt s ním mali známi okolo 11. hodiny, neskôr už na telefonáty neodpovedal. O súčinnosť sme požiadali príslušníkov Policajného zboru (PZ) SR z Vysokých Tatier, ktorí preverili miesto ubytovania turistu a prostredníctvom Prezídia PZ SR bola uskutočnená lokalizácia mobilného telefónu nezvestného, avšak s negatívnym výsledkom," uviedla HZS na svojej stránke.

V utorok (11.9.) v skorých ranných hodinách odišli do oblasti Prostredného hrotu pátrať záchranári z Oblastného strediska HZS Vysoké Tatry. O súčinnosť požiadali aj Letku Ministerstva vnútra (MV) SR. "Hľadaného 42-ročného litovského turistu záchranári našli v Bráničkovom žľabe spadajúcom do Veľkej Studenej doliny, žiaľ už bez známok života," uvádza ďalej HZS.

Vo vrcholovej knihe našli horskí záchranári zápis od nezvestného. Turista sa pravdepodobne počas zostupu z bližšie nezistených príčin zrútil strmým terénom. Záchranári HZS telesné pozostatky nebohého v súčinnosti s Letkou MV SR letecky transportovali do Starého Smokovca, kde ich odovzdali príslušníkom PZ SR a obhliadajúcemu lekárovi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prievidžan Ľuboš zanedbal povinnú výživu, pátra po ňom polícia
<< predchádzajúci článok
Korporátne dlhopisy ako efektívny zdroj financovania namiesto úveru

TRAGÉDIA V TATRÁCH: Túru na Prostredný hrot neprežil turista z Litvy - diskusné fórum čitateľov