Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júna 2018

Tragickú zrážku plavidiel na Volge spôsobil opitý kapitán katamaránuJedenásť ľudí zahynulo pri pondelňajšej zrážke dvoch lodí na rieke Volga pri ruskom meste Volgograd. Katamarán a remorkér sa zrazili vo večerných hodinách približne kilometer od brehu. Katamarán sa prevrátil. Na palube 12-miestneho ...Zdieľať
Jedenásť ľudí zahynulo pri pondelňajšej zrážke dvoch lodí na rieke Volga pri ruskom meste Volgograd. Katamarán a remorkér sa zrazili vo večerných hodinách približne kilometer od brehu. Katamarán sa prevrátil. Na palube 12-miestneho katamaránu bolo 16 ľudí, všetci občania Ruska. Na snímke záchranné zložky zasahujú na rieke Volga, kde sa zrazili dve lode, 12. júna 2018. Foto: TASR/AP
Volgograd 13. júna (TASR) - Kapitán katamaránu, ktorý sa v pondelok zrazil na ruskej rieke Volga s remorkérom, bol pod vplyvom alkoholu. Pre agentúru TASS to v utorok potvrdil šéf miestneho úradu súdneho lekárstva Viačeslav Barkanov.


"Hladina alkoholu v krvi kapitána (katamaránu) bola 2,17 promile, čo je stredne vysoký obsah, pričom vysoký obsah sa začína na 2,5 promile," uviedol Barkanov.

Pri zrážke neďaleko Volgogradu zahynulo 11 osôb, päť osôb utrpelo zranenia.

Katamarán a remorkér sa zrazili vo večerných hodinách približne kilometer od brehu, pričom katamarán sa prevrátil. Na jeho palube sa nachádzalo 16 ľudí - všetci boli občanmi Ruska. Po zrážke vypadli cez palubu.

Podľa Federálnej agentúry námornej a riečnej dopravy (Rosmorrečflot) sa remorkér plavil vo svojej plavebnej dráhe a nemal priestor na manévrovanie.

Rosmorrečflot pre TASS uviedol, že katamarán nemal príslušné doklady ani identifikačné svetlá.

Agentúra TASS s odvolaním sa na svoj zdroj u záchranárov informovala, že "podľa jednej z verzií kapitán (katamaránu) zrejme porušil pravidlá manévrovania, nevšimol si remorkér a nepokúsil sa vyhnúť kolízii".

Nemenovaný predstaviteľ regionálnej samosprávy doplnil, že katamarán kormidloval jeho majiteľ.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rúhání vidí možnosť pre stiahnutie iránskych vojakov zo Sýrie
<< predchádzajúci článok
Trump a Kim si vymenili pozvania na návštevu svojich krajín

Tragickú zrážku plavidiel na Volge spôsobil opitý kapitán katamaránu - diskusné fórum čitateľov