Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júna 2018

Trump a Kim si vymenili pozvania na návštevu svojich krajínAmerický prezident Donald Trump (vľavo) a severokórejský líder Kim Čong-un sa prechádzajú a konverzujú po pracovnom obede počas historického summitu v blízkosti hotela Capella na singapurskom ostrove Sentosa 12. júna 2018.Zdieľať
Americký prezident Donald Trump (vľavo) a severokórejský líder Kim Čong-un sa prechádzajú a konverzujú po pracovnom obede počas historického summitu v blízkosti hotela Capella na singapurskom ostrove Sentosa 12. júna 2018. Foto: TASR/AP
 
Washington 13. júna (TASR) - Severná Kórea v stredu informovala, že jej vodca Kim Čong-un a prezident USA Donald Trump si počas utorkového summitu v Singapure vymenili pozvania na návštevu svojich krajín.


Ako v stredu spresnila severokórejská agentúra KCNA, Kim pozval Trumpa do Pchjongjangu "v čase, keď sa mu to bude hodiť", a Trump adresoval Kimovi pozvanie na návštevu USA.

Podľa agentúry AP sa tieto pozvania zdajú byť prejavom diplomatickej zdvorilosti, pričom ich uskutočnenie môže závisieť i od pokroku v denuklearizácii KĽDR, ktorú Kim sľúbil Trumpovi počas ich utorkového summitu v Singapure.

KCNA tvrdí, že obaja lídri akceptovali pozvanie na návštevu druhej krajiny a vyjadrili presvedčenie, že tieto cesty poslúžia ako ďalšia dôležitá príležitosť na zlepšenie" vzťahov medzi ich krajinami.

AP pripomenula, že od skončenia kórejskej vojny, ktorá sa odohrala v rokoch 1950-53, sa neuskutočnila žiadna návšteva vedúcich predstaviteľov USA v KĽDR a zástupcov KĽDR v USA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Donald Trump a Kim Čong-un podpísali dohodu (12. 6. 2018)nasledujúci článok >>
Tragickú zrážku plavidiel na Volge spôsobil opitý kapitán katamaránu
<< predchádzajúci článok
Horúčavy nám nedajú vydýchnuť ani v stredu

Trump a Kim si vymenili pozvania na návštevu svojich krajín - diskusné fórum čitateľov