Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

09. decembra 2019

Trest WADA pre Rusko sa nevzťahuje na kvalifikáciu MS 2022Ruskí futbalisti môžu bez obmedzení vstúpiť do kvalifikácie MS 2022 v Katare. Uviedol to predseda revíznej komisie Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Jonathan Taylor.Zdieľať
Ruskí futbalisti. Foto: TASR/AP
Lausanne 9. decembra (TASR) - Ruskí futbalisti môžu bez obmedzení vstúpiť do kvalifikácie MS 2022 v Katare. Uviedol to predseda revíznej komisie Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Jonathan Taylor.


Rusi nesmú najbližšie štyri roky súťažiť pod národnou vlajkou a na veľkých podujatiach sa predstavia iba preverení športovci so štatútom "nezávislých". V prípade futbalistov je však odlišná situácia. "V kvalifikácii sa nerozhoduje o majstrovskom titule, takže Rusi sa môžu zúčastniť. Rozhodnutie WADA sa týka iba šampionátu," povedal pre agentúru AFP Taylor, no dodal: "Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) môže prísť s vlastným návrhom."

Exekutíva WADA v pondelok suspendovala Rusko z účasti na globálnych podujatiach vrátane olympijských hier za manipuláciu dát z moskovského laboratória.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EURO 2020: Nemci odohrajú v máji prípravný zápas so Švajčiarmi
<< predchádzajúci článok
Mladí hokejisti do 20 rokov odštartovali záverečnú prípravu

Trest WADA pre Rusko sa nevzťahuje na kvalifikáciu MS 2022 - diskusné fórum čitateľov