Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. decembra 2023

Tretí rok vo funkcii charakterizuje Žilinka ako súhrn rozhodnutí, o ktorých správnosti je presvedčenýTretí rok vo funkcii generálneho prokurátora charakterizuje Maroš Žilinka ako súhrn rozhodnutí, o správnosti ktorých je presvedčený. Vyplýva to z jeho stanoviska pre ...Zdieľať
10.12.2023 (SITA.sk) - Tretí rok vo funkcii generálneho prokurátora charakterizuje Maroš Žilinka ako súhrn rozhodnutí, o správnosti ktorých je presvedčený. Vyplýva to z jeho stanoviska pre médiá.


Rozhodnutí prijímaných v zložitej spoločenskej situácii, bez ohľadu na pozitívne alebo negatívne reakcie verejnosti, politikov, médií- či ich časti, v záujme ochrany zákonnosti, a tak aj naďalej budem konať vždy," vyhlásil Žilinka.


Maroš Žilinka bol prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou vymenovaný do funkcie generálneho prokurátora v decembri 2020. V prvom kole hlasovania Národnej rady SR ho 3. decembra 2020 zvolilo do funkcie 7. generálneho prokurátora 132 poslancov.
Zdroj: SITA.sk - Tretí rok vo funkcii charakterizuje Žilinka ako súhrn rozhodnutí, o ktorých správnosti je presvedčený © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Blanár: Ľudské práva nie sú len slová na papieri, sú základom mieru a cestou k spravodlivejšej spoločnosti
<< predchádzajúci článok
Námestie slobody zmení tvár, Banská Bystrica už pozná víťaza súťaže (foto)