Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. júla 2021

Trh práce a ekonomika kvalifikovaných ľudí potrebuje, priemyselné zväzy sa obávajú o budúcnosť SlovenskaAsociácia priemyselných zväzov a dopravy (APZD) nesúhlasí s návrhom rezortu práce a sociálnych vecí na zrušenie ...Zdieľať
thinkstockphotos 841526196 676x451 30.7.2021 (Webnoviny.sk) - Asociácia priemyselných zväzov a dopravy (APZD) nesúhlasí s návrhom rezortu práce a sociálnych vecí na zrušenie stropov na platenie sociálnych odvodov. Ako pre agentúru SITA uviedol generálny sekretár asociácie Andrej Lasz, tento krok sa dotkne vysoko kvalifikovaných odborníkov, ktorí sú za svoje vedomosti a zručnosti právom adekvátne ohodnotení.


„Náš trh práce a naša ekonomika takýchto ľudí potrebuje a už dnes nám vo veľkom odchádzajú do zahraničia. Mali by sme robiť všetko preto, aby sme ich udržali doma. Obávame sa, že zrušenie stropu spôsobí presný opak," zdôraznil generálny sekretár APZD.


Zdroj: Webnoviny.sk - Trh práce a ekonomika kvalifikovaných ľudí potrebuje, priemyselné zväzy sa obávajú o budúcnosť Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Imrecze a Grega idú na slobodu, o prepustení rozhodol špeciálny prokurátor Lipšic
<< predchádzajúci článok
Bratislava zasiahla voči premnoženým komárom, rozsiahlej akcii padli za obeť milióny lariev

Trh práce a ekonomika kvalifikovaných ľudí potrebuje, priemyselné zväzy sa obávajú o budúcnosť Slovenska - diskusné fórum čitateľov