17. marca 2015

Trnava doma prehrala s FK Senica vo štvrťfinále Slovenského pohára

Na snímke zľava hráč Senice Róbert Pillár, hráč Trnavy José David Casado Garcia a hráč Senice Luboš Hošek vo štvrťfinálovom zápase slovenského pohára Slovnaft Cup FC Spartak Trnava - FK Senica v utorok 17. marca 2015 v Trnave. ...

Na snímke zľava hráč Senice Róbert Pillár, hráč Trnavy José David Casado Garcia a hráč Senice Luboš Hošek vo štvrťfinálovom zápase slovenského pohára Slovnaft Cup FC Spartak Trnava - FK Senica v utorok 17. marca 2015 v Trnave. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Trnava 17. marca (TASR) - Futbalisti FK Senica postúpili do semifinále 48. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cup-u. V utorňajšom štvrťfinále zdolali Spartak Trnava na jeho ihrisku 2:1.

Ich súperom bude víťaz stredajšieho zápasu MFK Košice - DAC 1904 Dunajská streda.

Štvrťfinále Slovenského pohára - Slovnaft Cup-u:
Spartak Trnava - FK Senica 1:2 (1:1)
Góly: 45. Sabo (z 11 m) - 40. Majtán, 75. Kosorin. Rozhodoval: Jaška, ŽK: Mikovič, Sládek - Pillár, Kalabiška, Pittner, Šulla, 1971 divákov

Trnava: Kelava – Janečka, Nikolič, Bortel, Čonka - Casado (46. Greššák), Hlinka (72. Vojtuš) - Cleber, Sabo, Mikovič - Vlasko (69. Sládek)
Senica: Šulla – Kóňa, Pavlík (24. Pittner), Pillár, Kalabiška - Hušek, Opiela - Kosorin (90.+ Mráz), Hlohovský, Dolný - Majtán

Už v 1. minúte mohla otvoriť Trnava skóre stretnutia, ale po centri Janečku hlavičkoval Nikolič vedľa. Seničania odpovedali dvoma pokusmi, ale Hlohovský ani Majtán trnavského gólmana neohrozili. V 19. minúte sa ocitol v 16-tke osamotený Kalabiška a z otočky vystrelil vedľa bránky. V 26. minúte unikol Cleber po pravom krídle, ale finálna prihrávka sa mu nevydarila. Na opačnej strane nevyužil príležitosť Kosorin a vzápätí zakončenie Casada zrazila senická obrana na roh. Senický brankár Šulla potom kryl strelu Saba a v závere prišli aj góly. V 40. minúte po rohovom kope neobsadený Majtán hlavou prekonal Kelavu a minútu pred koncom polčasu po faule Kalabišku na Vlaska v pokutovom území z nariadenej penalty vyrovnal Sabo na 1:1.

V druhom polčase mali dobrú príležitosť domáci, keď po akcii Saba s Cleberom zakončoval pohotovou efektnou strelou Mikovič, lopta však letela vedľa bránky. V priebehu druhej časti mali viac z hry hostia, ktorí držali domácich na ich polovici, ale v 16-tke sa nedokázali presadiť. Domácim sa podarilo dostať loptu do siete zásluhou Saba, gól však pre ofsajd neplatil. V 75. minúte po zaváhaní trnavskej obrany Kosorin vnikol s loptou do 16-tky a s prehľadom upravil stav na 1:2. Zúfalá snaha domácich o vyrovnanie alebo vybojovanie si penaltového rozstrelu vyšla nazmar. V 82. minúte gólovú hlavičku Janečku kryl Šulla a o chvíľu po centri Čonku prehlavičkoval bránku Vojtuš. Seniča si udržali vedenie v zápase a zaslúžene postúpili od semifinále Slovnaf Cup-u.