17. marca 2015

Tirreno - Adriatico vyhral Quintana, Sagan skončil ako vlani

Kolumbijčan Nairo Quintana z ...

nairo quintana Kolumbijčan Quintana si aj po časovke udržal potrebný náskok na čele celkového poradia. Peter Sagan vyhral bodovaciu súťaž, čo sa mu podarilo aj minulý rok.SAN BENEDETTO DEL TRONTO 17. marca (WEBNOVINY) - Kolumbijčan Nairo Quintana z tímu Movistar sa stal celkovým víťazom 50. ročníka cyklistických pretekov Tirreno-Adriatico.

Quintana si aj po záverečnej 7. etape, ktorou bola krátka časovka na 10 km v San Benedette del Tronto udržal potrebný náskok pred Holanďanom Baukem Mollemom (Trek Factory Racing), hoci ten ho znížil na 18 sekúnd. Tretí skončil ďalší kolumbijský cyklista Rigoberto Urán (+31).

Víťazom časovky sa stal švajčiarsky špecialista Fabian Cancellara (Trek Factory Racing), ktorý dosiahol čas 11:23 min. Druhý bol s odstupom 4 sekúnd Talian Adriano Malori a tretí Bielorus Vasil Kirijenka (+9).

Slovák Peter Sagan sa na pretekoch Tirreno-Adriatico stal rovnako ako vlani víťazom bodovacej súťaže a svoj solídny výkon vyšperkoval víťazstvom v pondelkovej 6. etape.

Výsledky - cyklistické preteky Tirreno - Adriatico:

7. etapa (San Benedetto Del Tronto - San Benedetto Del Tronto, 10 km): 1. Fabian Cancellara (Švaj.) Trek Factory Racing 11:23 min, 2. Adriano Malori (Tal.) Movistar +4, 3. Vasil Kirijenka (Biel.) Team Sky +9, 4. Jonathan Castroviejo (Šp.) Movistar +12, 5. Maciej Bodnar (Poľ.) Tinkoff-Saxo +16, 6. Michael Hepburn (Aus.) Orica GreenEdge +16

Konečné poradie po 7. etape: 1. Nairo Quintana (Kol.) Movistar 25:11:16 h, 2. Bauke Mollema (Hol.) Trek Factory +18 s, 3. Rigoberto Urán (Kol.) Etixx - Quick-Step +31, 4. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ +35, 5. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff-Saxo +39.

Bodovacia súťaž:1. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo 32 bodov, 2. Jens Debusschere (Belg.) Lotto Soudal 20, 3. Rigoberto Urán (Kol.) Etixx - Quick-Step 19.