Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. apríla 2020

Trnavská automobilka PSA začne s prípravami na výrobu, audit opatrení bol úspešnýTrnavská automobilka Groupe PSA Slovakia nezačne vyrábať ani v týždni po Veľkej noci, pripúšťa však začiatok prípravných prác na obnovenie výroby. Linky ...Zdieľať
dsc8480u 676x451 10.4.2020  - Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia nezačne vyrábať ani v týždni po Veľkej noci, pripúšťa však začiatok prípravných prác na obnovenie výroby. Linky v automobilke stoja od 19. marca. Dôvodom je pokračujúca kríza, ktorá súvisí s koronavírusom.

Úspešný hygienický audit„Po úspešnom audite prísnych hygienických opatrení na ochranu zdravia zamestnancov našej automobilky vám oznamujeme, že môžeme postupne realizovať prípravné aktivity na prevádzkach lisovňa, zvarovňa, lakovňa, montáž a kvalita,“ informuje vedenie automobilky zamestnancov.

V ozname dodáva, že ak budú zamestnanci potrební na pracovisku, budú ich o tom informovať ich nadriadení.

Ako informoval agentúru SITA riaditeľ vonkajších vzťahov automobilky Peter Švec, o ďalšom vývoji bude spoločnosť informovať najneskôr vo štvrtok 16. apríla.

Znížená mzda zamestnancov


Zamestnanci dostávajú počas vynúteného zastavenia výroby 65 % zo svojej priemernej mzdy, tak to majú dohodnuté v kolektívnej dohode.

Časť zamestnancov pracuje v režime „home office“. Len malá časť z celkového počtu 4 500 zamestnancov v obmedzenom režime vykonáva prácu v závode.

V minulom roku zišlo z výrobných liniek automobilky Groupe PSA Slovakia 371 152 vozidiel, bolo to o 5,4 percenta viac ako v roku 2018. Trnavská automobilka medziročne zvyšovala výrobu už osem rokov po sebe.


Zdroj: Webnoviny.sk - Trnavská automobilka PSA začne s prípravami na výrobu, audit opatrení bol úspešný © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministri financií eurozóny odklepli pomoc vo výške 540 miliárd eur na záchranu ekonomiky
<< predchádzajúci článok
Vláda Igora Matoviča má už len pár dní na predloženie svojho programového vyhlásenia

Trnavská automobilka PSA začne s prípravami na výrobu, audit opatrení bol úspešný - diskusné fórum čitateľov