Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. júna 2023

Trnavskí colníci zhabali falzifikáty drogérie známej značky, v prípade ich predaja by vznikla škoda vyše sedemtisíc eurTakmer 300 falzifikátov drogérie zaistili ozbrojení príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava. Išlo o pracie prášky, pracie gély, šampóny a čistiace ...Zdieľať
351334392_266929296007667_3613652819184015163_n 676x451 6.6.2023 (SITA.sk) - Takmer 300 falzifikátov drogérie zaistili ozbrojení príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava. Išlo o pracie prášky, pracie gély, šampóny a čistiace prostriedky, ktoré boli ponúkané na predaj prostredníctvom sociálnych sietí.


V prípade týchto výrobkov vzniklo podľa hovorkyne Colného úradu Trnava Ivety Zlochovej podozrenie, že ide o falzifikáty, ktoré porušujú práva duševného vlastníctva známej značky.

„Predávajúci ponúkal tieto falzifikáty prostredníctvom sociálnych sietí a dohodnuté objednávky spolu s ďalším tovarom následne predával na vopred určenom mieste priamo zo svojej dodávky. Tentokrát ho však na určenom mieste v Trnave čakali ozbrojení príslušníci finančnej správy zo Senice a všetok tovar mu zaistili,“ informovala Zlochová.

Škoda, ktorá by vznikla predajom týchto falzifikátov ako originálnych výrobkov, bola zástupcom majiteľa ochrannej známky predbežne vyčíslená na viac ako 7 000 eur. Oprávnená osoba už podala návrh na súd vo veci falšovania ochrannej známky.

Osobe, ktorá falzifikáty predáva, môže uložiť colný úrad pokutu od 3 000 eur do 67-tisíc eur podľa závažnosti a druhu porušenia. Za opakované porušenie uloží colný úrad pokutu až do výšky 135-tisíc eur.


Zdroj: SITA.sk - Trnavskí colníci zhabali falzifikáty drogérie známej značky, v prípade ich predaja by vznikla škoda vyše sedemtisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinci aj Rusi spustili vyšetrovanie zničenia Kachovskej priehrady, evakuáciu ľudí sťažuje ruské ostreľovanie
<< predchádzajúci článok
Opitý muž narazil so štvorkolkou do rampy a zlomil si obe ruky, polícia ho už stihla obviniť