Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. júla 2020

Trstená zrušila kultúrne podujatia a prijala ďalšie opatrenia, reaguje na výskyt ochorenia Covid-19 v regióneMesto Trstená na najbližšie dva týždne zrušilo kultúrne podujatia a pozastavilo letné aktivity škôl a zariadení venujúcich sa deťom. Urobilo tak na základe odporúčania krízového štábu v reakcii na ...Zdieľať
gettyimages 1210342664 min 676x451 7.7.2020 (Webnoviny.sk) - Mesto Trstená na najbližšie dva týždne zrušilo kultúrne podujatia a pozastavilo letné aktivity škôl a zariadení venujúcich sa deťom. Urobilo tak na základe odporúčania krízového štábu v reakcii na výskyt ochorenia Covid-19 v regióne.

Verejné priestranstvá dezinfikujú


Nákaza koronavírusom sa rozšírila po mládežníckom hokejovom sústredení v okrese Námestovo, kam dochádzali aj žiaci z Trstenej a okolia. Ako na zasadnutí krízového štábu informovala primátorka Magdaléna Zmarzláková, z účastníkov hokejového sústredenia malo pozitívny test dvanásť žiakov a päť dospelých osôb.

"Traja žiaci a jedna dospelá osoba sú občanmi nášho mesta, pričom niekoľko ďalších žiakov z okolia navštevuje naše školské zariadenia. Už počas víkendu sme prijali s bezodkladnou platnosťou viaceré opatrenia, boli zrušené kultúrne podujatia, pozastavené premietanie kina Mier a dezinfikované verejné priestranstvá," uviedla primátorka Trstenej.

Uzavreli aj detské ihriská


Podľa ďalších informácií z krízového štábu Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Dolnom Kubíne nariadil potvrdeným prípadom a ich blízkym domácu izoláciu.

Od začiatku týždňa sa na dvoch miestach v Trstenej testujú osoby, ktoré by eventuálne mohli mať pozitívny výsledok testu na Covid-19 a prišli s potvrdenými prípadmi do priameho kontaktu.

Okrem zrušenia kultúrnych podujatí a letných školských aktivít na najbližšie dva týždne mesto pristúpilo aj k uzavretiu detských ihrísk na nevyhnutnú dobu.

Nezmenené zostáva fungovanie materských škôl, kde však budú prísne dodržiavať vstupný filter pri prijímaní detí do škôlky, dbať na zvýšenú dezinfekciu a hygienu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Trstená zrušila kultúrne podujatia a prijala ďalšie opatrenia, reaguje na výskyt ochorenia Covid-19 v regióne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vila Počiatka v Cannes má deväť izieb. Mimovládka zverejnila, za koľko miliónov ju exminister kúpil (video)
<< predchádzajúci článok
3 pravidlá, ako v lete ochrániť byt pred zlodejmi

Trstená zrušila kultúrne podujatia a prijala ďalšie opatrenia, reaguje na výskyt ochorenia Covid-19 v regióne - diskusné fórum čitateľov