Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. júna 2020

Trump poslal do Brazílie zakázaný liek na Covid-19, ktorý vraj zhoršuje zdravotný stav pacientovSpojené štáty americké poslali do Brazílie dva milióny dávok lieku proti malárii, ktorý prezident Donald Trump, na rozdiel od odborníkov, považuje za vhodný na liečbu nového ...Zdieľať
trump_28796 5310dd6511b8416cb81da5a0b3464191 676x451 1.6.2020 - Spojené štáty americké poslali do Brazílie dva milióny dávok lieku proti malárii, ktorý prezident Donald Trump, na rozdiel od odborníkov, považuje za vhodný na liečbu nového koronavírusu.

Liek zhoršuje stav pacientovŽiadne vedecké štúdie nepotvrdili, že by bol hydroxychlorochín účinný proti koronavírusu a niektoré menšie štúdie uvádzajú, že dokonca zhoršuje zdravotný stav pacientov.

Brazília a Biely dom v spoločnom nedeľnom vyhlásení uviedli, že liek má slúžiť ako profylaktický prostriedok pre zdravotníkov v prvej línii a terapeutický prostriedok pre pacientov v zlom stave. USA takisto poslali do krajiny tisíc pľúcnych ventilátorov.

Liek má fatálne vedľajšie účinky


Trump v máji potvrdil, že dva týždne užíval liek na ochranu pred koronavírusom, a to napriek varovaniu vlastnej vlády, že pre potenciálne vedľajšie fatálne účinky by ho mali ľudia užívať len v nemocnici alebo vo výskumných zariadeniach.

Jeho rozhodnutie kritizovali experti z oblasti zdravotníctva s tým, že tak môže k užívaniu lieku povzbudiť ďalších ľudí.

Prezident ozrejmil, že sa rozhodol pre hydroxychlorochín po tom, ako dvaja zamestnanci Bieleho domu mali pozitívny test na vírus.Zdroj: Webnoviny.sk - Trump poslal do Brazílie zakázaný liek na Covid-19, ktorý vraj zhoršuje zdravotný stav pacientov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenskú poštu povedie Martin Ľupták, na čele spoločnosti nahradil Petra Helexu
<< predchádzajúci článok
Moskva začala v súvislosti s pandémiou uvoľňovať opatrenia, otvárajú sa obchody a parky

Trump poslal do Brazílie zakázaný liek na Covid-19, ktorý vraj zhoršuje zdravotný stav pacientov - diskusné fórum čitateľov