Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. septembra 2018

Trump: Reakcia vládnych úradov na hurikán v Portoriku je nedocenenáAmerický prezident Donald Trump.Zdieľať
Americký prezident Donald Trump. Foto: TASR/AP
Washington 12. septembra (TASR) - Americký prezident Donald Trump v stredu vyhlásil, že vláda USA je pripravená na hurikán Florence a odmieta kritiku reakcie jeho administratívy na minuloročný hurikán Maria v Portoriku, kde zahynuli tisíce ľudí.


"Za našu prácu súvisiacu s hurikánom v Texase a na Floride sme dostali jednotky (a odviedli sme nedocenenú skvelú prácu v Portoriku, aj napriek tomu, že ide o neprístupný ostrov s chabými dodávkami elektriny a nekompetentnou starostkou San Juanu)", uviedol Trump na Twitteri.

Reakciu vlády v Portoriku označil za "úspešnú", aj keď z federálnej správy vyplýva, že v dôsledku hurikánu Maria prišlo o život 2975 ľudí.

Agentúra AP pripomína, že starostka San Juanu viní Trumpa za oneskorenie dodávok pomoci a financií na ostrov.

Hurikán štvrtej kategórie s rýchlosťou vetra 250 kilometrov za hodinu zničil v Portoriku v septembri 2017 elektrickú sieť, prerušil dodávky vody a spôsobil rozsiahle záplavy, takže mnoho ciest bolo neprejazdných. Veľa chorých a starších ľudí z toho dôvodu nedostalo lekárske ošetrenie ani pomoc.

V súvislosti s blížiacim sa hurikánom Florence Trump uviedol, že je väčší, ako sa predpokladalo. Podľa jeho slov sú záchranné zložky pripravené a obyvateľov vyzval, aby na seba dávali pozor.

Očakáva sa, že Florence udrie na pevninu vo štvrtok neskoro večer alebo v piatok skoro ráno a prinesie so sebou zrážky od 30 do 80 centimetrov. Severná a Južná Karolína a Virgínia nariadili pozdĺž pobrežia hromadné evakuácie.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zamestnanci Slovnaftu a záujemcovia môžu využívať športový komplex
<< predchádzajúci článok
Žitňanská: Zmena výberu sudcov ÚS nie je zásadná reforma, ale šanca

Trump: Reakcia vládnych úradov na hurikán v Portoriku je nedocenená - diskusné fórum čitateľov