Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. apríla 2019

Turecká líra posilnila vďaka politickej situáciiSpoločná európska mena si v stredu nedokázala udržať všetky svoje dočasné zisky. Neskoro popoludní sa predávala po 1,1295 USD, čo bolo o niečo viac než v ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 17. apríla (TASR) - Spoločná európska mena si v stredu nedokázala udržať všetky svoje dočasné zisky. Neskoro popoludní sa predávala po 1,1295 USD, čo bolo o niečo viac než v ázijskom obchodovaní.


Európska centrálna banka (ECB) stanovila v stredu referenčný kurz na 1,1301 (v utorok: 1,1305) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,8849 (0,8846) eura.

Nové údaje z Číny sa postarali o dobrú náladu na finančných trhoch. Druhá najväčšia svetová ekonomika rástla na začiatku roka o niečo rýchlejšie, než očakávali analytici. Navyše najnovšie údaje z priemyslu a maloobchodu a údaje o kapitálových investíciách boli solídne. Z toho profitovalo euro, dolár, naopak, oslabil.

Výraznejšie posilnila turecká líra. Experti to zdôvodnili tým, že turecká volebná rada predbežne potvrdila víťazstvo kandidáta opozičnej strany CHP, ktorým je Ekrem Imamoglu, vo voľbách na post starostu Istanbulu. Imamoglu tesne zvíťazil, čo napadla vládna strana AKP prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a požadovala opakovanie istanbulských volieb pre údajné nezrovnalosti. Volebná rada však ešte nerozhodla o požiadavke AKP.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mojžita: Niekedy musia byť aj diplomati odvážni, Kňažko a Demeš boli
<< predchádzajúci článok
Súd poslal do väzby muža podozrivého z umiestnenia granátu na námestí

Turecká líra posilnila vďaka politickej situácii - diskusné fórum čitateľov