Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. mája 2018

Turecko vyzvalo moslimské krajiny na jednotnú podporu PalestínčanovNa archívnej snímke turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu.Zdieľať
Na archívnej snímke turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu. Foto: Ministerstvo zahraničných vecí Turecka.
Istanbul 18. mája (TASR) - Turecko vyzvalo v piatok moslimské krajiny, aby zostali jednotné v podpore Palestínčanov a usilovali sa zabrániť tomu, že sa iné krajiny pridajú k Spojeným štátom pri premiestnení svojich veľvyslanectiev v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzalema. Informovala o tom agentúra AP.


Turecký minister zahraničných vecí Mevlüt Čavušoglu vyhlásil, že zmienené "nelegálne" rozhodnutie USA podnietilo Izrael k tomu, aby "chladnokrvne masakroval nevinných Palestínčanov".

Turecko zvolalo piatkový mimoriadny summit Organizácie islamskej spolupráce (OIC) po tom, ako izraelské sily zabili tento týždeň na hranici pásma Gazy desiatky ľudí.

Čavušoglu vo vystúpení na zasadnutí OIC v Istanbule tiež povedal, že "musíme zabrániť, aby ďalšie krajiny nasledovali príklad USA".

Šéf tureckej diplomacie dodal, že je potrebné podniknúť "preventívne opatrenia" v rámci OIC po tom, ako niektorí členovia organizácie v decembri hlasovali v OSN proti dokumentu kritizujúcemu rozhodnutie Washingtonu o presune ambasády, zdržali sa hlasovania alebo neboli na hlasovaní prítomní.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na vysoký tlak sa lieči takmer tretina poistencov VšZP
<< predchádzajúci článok
Trnavský Kraj chce zefektívniť spoluprácu v rámci Európskej únie

Turecko vyzvalo moslimské krajiny na jednotnú podporu Palestínčanov - diskusné fórum čitateľov