24hod.sk    Príroda-Zvieratá

19. septembra 2021

Turistov v Slovenskom raji lákali najviac rokliny a Dobšinská ľadová jaskyňa, záujem stúpol aj o horskú cyklistikuTuristi v Slovenskom raji a na južnom Spiši vyhľadávali počas leta najmä rokliny Slovenského raja,Zdieľať
tomasovsky vyhlad 676x507 19.9.2021  - Turisti v Slovenskom raji a na južnom Spiši vyhľadávali počas leta najmä rokliny Slovenského raja, Dobšinskú ľadovú jaskyňu a počas horúcich letných dní aj priehradu Palcmanská Maša.


Medzi kultúrno-historickými atrakciami dlhodobo dominuje Spišská hrad. Pre agentúru SITA to uviedol Martin Pižem z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Slovenský raj & Spiš. Informáciami o celkovom počte ubytovaných hostí v destinácií zatiaľ nedisponuje.

Vzrástol záujem o horskú cyklistiku


Z pohľadu aktivít návštevníkov regiónu v uplynulých dvoch rokoch začal podľa Pižema výraznejšie rásť záujem o horskú cyklistiku. „Veľmi nás to teší. Napĺňajú sa tak naše dlhoročné snahy o spropagovanie tejto športovej aktivity ako náplne aktívnej dovolenky,“ zhodnotil.

Prispieva k tomu podľa jeho slov postupné rozširovanie siete značených cykloturistických trás aj skvalitňovanie infraštruktúry a služieb pre cykloturistov. Rovnako tomu podľa neho pomáha aj nástup trendu elektrobicyklov. „Umožňujú zdolávať náročnejšie cykloturistické trasy cyklistom s rôznou úrovňou výkonnosti a fyzickej kondície,“ dodal.

Potlačiť chcú negatívne vplyvy sezónnosti


Cieľom OOCR je podľa Pižema návštevnosť čo najrovnomernejšie rozdistribuovať aj do iných, menej známych lokalít regiónu. Zároveň chcú potlačiť negatívne vplyvy sezónnosti a koncentrácie návštevníkov výlučne v letných mesiacoch.

Snažia sa tak propagovať krásy jesenného a zimného obdobia v Slovenskom raji a na južnom Spiši, a tak návštevníkov nabádať k ich objaveniu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Turistov v Slovenskom raji lákali najviac rokliny a Dobšinská ľadová jaskyňa, záujem stúpol aj o horskú cyklistiku © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/turistov-v-slovenskom-raji-lakali-najviac-rokliny-a-dobsinska-ladova-jaskyna-zaujem-stupol-aj-o-horsku-cyklistiku-cl760395.html