Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    V spálni

13. decembra 2006

Tvrdosť erekcie má priamy vplyv na kvalitu sexuálneho životaHorúcou témou Viedenského kongresu sexuológov sa tento rok stala erektilná dysfunkcia (ED). Sexuológom pri zisťovaní informácii o pacientoch s poruchou pomáha najnovšie aj nový dotazník na ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) - Horúcou témou Viedenského kongresu sexuológov sa tento rok stala erektilná dysfunkcia (ED). Sexuológom pri zisťovaní informácii o pacientoch s poruchou pomáha najnovšie aj nový dotazník na diagnostiku poruchy erekcie zameraný na jej tvrdosť QEQ (Quality of Erection Questionaire). Vďaka dotazníku môžu lepšie kategorizovať poruchy ED a následne stanoviť najúčinnejšiu liečbu. Zlepšenie liečby bude mať za následok aj zlepšenie kvality sexuálneho a partnerského života. "Potvrdilo sa, že tvrdosť erekcie má priamy vplyv na kvalitu sexuálneho i partnerského života,“ uviedol sexuológ Martin Hrivňák.

Pri liečbe porúch erekcie sa stále používajú tri stabilné lieky a podľa Hrivňáka nie je žiaden nový zatiaľ v dohľade. Potvrdilo sa však, že vyvinuté lieky a preparáty proti ED pomáhajú liečiť aj iné problémy. Lieky na ED sa osvedčili napríklad pri prevencii nervového a cievneho postihnutia pred radikálnou prostatektómiou, takže muži po operácii prostaty dosahujú oveľa jednoduchšie erekciu. Žiaden nový liek nebude tak skoro uvedený na trh ani proti predčasnej ejakulácii.

To, že slovenskú populáciu sex a všetko, čo s ním súvisí, zaujíma čoraz viac, potvrdzuje, že až 96 percent ľudí považuje sexualitu za dôležitú súčasť života. Len 36 percent obyvateľstva je ale so svojím sexuálnym životom spokojných. Až polovica mužov stredného a vyššieho veku má problémy s erekciou a tretina žien sa sťažuje na poruchy vzrušenia a orgazmu. Na sexuológa sa s týmito problémami obracia iba päť percent mužov a žien a to aj napriek tomu, že dnes sa už väčšina sexuálnych dysfunkcií dá liečiť.

SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Speváčka Gwen Stefani ohlásila koniec kariéry
<< predchádzajúci článok
Astronauti úspešne nainštalovali podperu