Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

06. augusta 2009

Twitter prestal fungovať po útoku hackerovSociálna sieť a mikroblogovacia služba Twitter prestala fungovať dnes po útoku hackerov. Uviedla to rovnomenná spoločnosť, ktorá službu prevádzkuje. "V toto inak šťastné štvrtkové ráno sa Twitter ...Zdieľať
BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) - Sociálna sieť a mikroblogovacia služba Twitter prestala fungovať dnes po útoku hackerov. Uviedla to rovnomenná spoločnosť, ktorá službu prevádzkuje. "V toto inak šťastné štvrtkové ráno sa Twitter stal cieľom útoku," ktorý vyústil v skolabovanie služby. Uviedol to v oficiálnom stanovisku jeden zo zakladateľov služby Biz Stone. "Takéto útoky sú zákerné snahy zorganizované na prerušenie a znefunkčnenie služieb ako online bankové služby, brány na platby kreditnými kartami a v tomto prípade Twitter," napísal.


Twitter v súčasnosti používa približne 1,8 milióna ľudí, vrátane viacerých celebrít a významných osobností, ako napríklad americký prezident Barack Obama, či organizácií, ako je americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA). Tri roky fungujúca služba tento rok získala prestížnu cenu Webby.

SITA/AFP

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Sociálna sieť Twitter sa dostala do slovníka (7. 7. 2009)nasledujúci článok >>
Začína sa Letná škola žurnalistiky pre krajanov
<< predchádzajúci článok
Spevák Aerosmith Steven Tyler sa zranil po páde z pódia