Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kariéra

07. augusta 2009

Začína sa Letná škola žurnalistiky pre krajanovLetnú školu žurnalistiky, týždenný kurz pre našich krajanov - mladých slovenských žurnalistov pripravil aj tento rok Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí v spolupráci s Katedrou žurnalistiky ...Zdieľať
BRATISLAVA 7. augusta (WEBNOVINY) - Letnú školu žurnalistiky, týždenný kurz pre našich krajanov - mladých slovenských žurnalistov pripravil aj tento rok Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí v spolupráci s Katedrou žurnalistiky Filozofickej fakulty (FiF) Univerzity Komenského (UK) v Bratislave. V poradí 7. ročník podujatia sa začne už v nedeľu príchodom študentov a potrvá do soboty 15. augusta. Mladých krajanov pracovný program čaká od pondelka do piatka. Zoznámia sa s mediálnym systémom na Slovensku a absolvujú rad prednášok aj praktických cvičení. Súčasťou kurzu sú diskusie s predstaviteľmi slovenskej žurnalistiky, návštevy tlačových a elektronických médií a kultúrnych pamiatok.


Letná škola žurnalistiky sa slávnostné otvorí v pondelok na Katedre žurnalistiky FiF UK. O 9:15 jej účastníkov privítajú vicepremiér Dušan Čaplovič, predsedníčka Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Vilma Prívarová, tiež zástupcovia školy - dekan FiF UK Anton Eliáš a vedúci Katedry žurnalistiky FiF UK Ján Sand. Až do piatka sa každý deň mladí novinári zoznámia s inou témou zo žurnalistickej praxe aj teórie. Čaká ich napríklad beseda s publicistom Slavomírom Kalným, predsedníčkou Slovenského syndikátu novinárov Zuzanou Krútkou, ale aj návšteva Modry a prehliadka pamiatok Bratislavy.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Kôň na ceste skočil na auto
<< predchádzajúci článok
Twitter prestal fungovať po útoku hackerov