Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. januára 2021

U. S. Steel Košice pretestoval viac ako tritisíc ľudí a neprestáva, časy odberov prispôsobil zmenámV areáli spoločnosti U. S. Steel Košice (USSK) pretestovali od piatku do pondelka viac ako 3-tisíc ľudí, z čoho dve tretiny tvorili zamestnanci. ...Zdieľať
u.s. steel kosice 676x451 12.1.2021 (Webnoviny.sk) - V areáli spoločnosti U. S. Steel Košice (USSK) pretestovali od piatku do pondelka viac ako 3-tisíc ľudí, z čoho dve tretiny tvorili zamestnanci. Pozitívnych bolo celkovo 97 ľudí. Informoval o tom hovorca USSK Ján Bača.


„Dnes sme v testovaní pokračovali od 6:30 a do 11:30 bolo otestovaných ďalších 157 ľudí, z toho piati boli pozitívni. Po dohode s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Košiciach sme sa rozhodli predĺžiť testovanie v podniku minimálne do konca tohto týždňa. Časy sme prispôsobili nástupom zmien v USSK,“ uviedol Bača.


Od utorka 12. januára testujú od 6:30 do 11:30 a následne od 13:30 do 18:30. „Vyzývame hlavne tých, zamestnancov a ich rodiny, ktorí musia cestovať do prevádzky, aby využili túto možnosť a aj to, že po niekoľkých dňoch sa opakovane pretestujú znova. To totiž podstatne zvyšuje mieru istoty o ich možnej negativite,“ dodal Bača.

Po testovacom víkende stúpol počet pozitívne testovaných v podniku na viac ako 220 zamestnancov, tí ostanú v karanténe a zároveň sa dajú pretestovať aj ich blízke kontakty, aby sa znížilo ďalšie šírenie nákazy.


Zdroj: Webnoviny.sk - U. S. Steel Košice pretestoval viac ako tritisíc ľudí a neprestáva, časy odberov prispôsobil zmenám © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Liptov a Tatry vyzývajú na otvorenie zimných stredísk, nákaza sa šírila len minimálne
<< predchádzajúci článok
Autorizované servisy značky ŠKODA sú zákazníkom plne k dispozícii aj počas lockdownu

U. S. Steel Košice pretestoval viac ako tritisíc ľudí a neprestáva, časy odberov prispôsobil zmenám - diskusné fórum čitateľov