Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. januára 2021

Liptov a Tatry vyzývajú na otvorenie zimných stredísk, nákaza sa šírila len minimálneRegióny Liptova a Tatier vyzývajú na bezpečné opätovné otvorenie zimných stredísk a ubytovacích zariadení v nich. Argumentujú pritom výsledkami prieskumu realizovaného v slovenských horách, ...Zdieľať
gettyimages 917609832 676x450 12.1.2021 (Webnoviny.sk) - Regióny Liptova a Tatier vyzývajú na bezpečné opätovné otvorenie zimných stredísk a ubytovacích zariadení v nich.


Argumentujú pritom výsledkami prieskumu realizovaného v slovenských horách, kedy sa koronavírusová nákaza počas sviatočných pobytov prejavila len u 0,27 percenta všetkých ubytovaných hostí nad 10 rokov. Informovala o tom Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Region Liptov.

Testovaní pred príchodom


Podľa riaditeľky liptovskej OOCR Dariny Bartkovej bol systém nastavený ešte pred sviatkami síce tvrdý, ale prejavil sa ako funkčný a efektívny.


"Všetci, ktorí k nám na pobyty prišli, boli testovaní ešte pred príchodom do ubytovacieho zariadenia a po 72 hodinách museli opäť podstúpiť ďalšie testovanie, aby mohli v pobyte pokračovať. Hneď po ukončení prevádzky zariadení sme spoločne za oba naše tatranské regióny zozbierali informácie, vypracovali prieskum na reprezentatívnej vzorke ubytovaných hostí a ten hovorí jasnou rečou. Počas pobytu sa prejavila nákaza len u 0,27 percenta našich hostí na Liptove a vo Vysokých Tatrách," uviedla Bartková.

Hostia sa cítili bezpečne


Počet klientov, ktorí museli podľa prieskumu ukončiť pobyt pre nákazu COVID-19 u niektorého člena z ich „bubliny” predstavoval len 0,81 percenta.

"Prieskum bol realizovaný na reprezentatívnej vzorke 5 182 hostí a nákaza sa prejavila len u 14 osôb. Bezpečne sa cítili naši hostia aj samotní poskytovatelia služieb. Tento model potvrdil svoje opodstatnenie a myslíme si, že bol výrazne lepšou alternatívou ako pohyb v strediskách cestovného ruchu a na svahoch v tomto období, teda bez akejkoľvek kontroly," zdôraznila Bartková.


Zdroj: Webnoviny.sk - Liptov a Tatry vyzývajú na otvorenie zimných stredísk, nákaza sa šírila len minimálne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyhrali sme nielen bitku, ale aj závažnú vojnu, hodnotí Šanta trest pre Kočnera a Ruska
<< predchádzajúci článok
U. S. Steel Košice pretestoval viac ako tritisíc ľudí a neprestáva, časy odberov prispôsobil zmenám

Liptov a Tatry vyzývajú na otvorenie zimných stredísk, nákaza sa šírila len minimálne - diskusné fórum čitateľov