Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

02. mája 2020

Úhorovce v akváriách pre koronavírus zabúdajú na ľudí, ľudia preto môžu rybám zavolať cez videohovorPandémia koronavírusu sa dotkla aj obyvateľov akvárií. Napríklad v akváriu Sumida v japonskom Tokiu, ktoré je od 1. marca zavreté, miestne úhorovce z podčeľade Heterochongrinae začínajú zabúdať na ...Zdieľať
sumida 676x370 2.5.2020 - Pandémia koronavírusu sa dotkla aj obyvateľov akvárií. Napríklad v akváriu Sumida v japonskom Tokiu, ktoré je od 1. marca zavreté, miestne úhorovce z podčeľade Heterochongrinae začínajú zabúdať na ľudí.


Tieto citlivé ryby boli zvyknuté zo svojich nádrží vídať denne stovky tvárí, no po týždňoch v prázdnom akváriu sa začínajú skrývať pred ošetrovateľmi. Tí majú potom problém skontrolovať, či sú zdravé.

Preto sa akvárium rozhodlo obrátiť na verejnosť s netradičnou prosbou, a to či by ľudia nemohli rybkám zavolať cez videohovor. Úhorovcom by to totiž mohlo pripomenúť, že sú ľudia priateľskí.

Akvárium chová 300 takýchto úhorovcov, ktorých chce predstaviť ľuďom doma, aby im mohli ošetrovatelia spraviť potrebné zdravotné kontroly.

Ľudia budú môcť "volať s rybami" od 3. do 5. mája, keď bude pred nádržou úhorovcov postavených päť tabletov. Záujemcovia a záujemkyne na ne budú môcť zavolať prostredníctvom aplikácie FaceTime od Applu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Úhorovce v akváriách pre koronavírus zabúdajú na ľudí, ľudia preto môžu rybám zavolať cez videohovor © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Elon Musk zrazil hodnotu firmy Tesla o 14 miliárd dolárov, môže za to jeho príspevok na Twitteri
<< predchádzajúci článok
Čína využila neprítomnosť horolezcov na Mount Evereste, na vrch vyslala prieskumný tím vedcov

Úhorovce v akváriách pre koronavírus zabúdajú na ľudí, ľudia preto môžu rybám zavolať cez videohovor - diskusné fórum čitateľov