Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. marca 2023

Uhríkova Republika žiada o zverejňovanie či vyfotografovanie zápisníc z volebných okrskov, podporí ich aj Sme rodinaCieľom novely zákona o podmienkach výkonu volebného práva predložený hnutím Republika je zabezpečiť zverejňovanie všetkých zápisníc, či už ide o ...Zdieľať
05 676x457 21.3.2023 (SITA.sk) - Cieľom novely zákona o podmienkach výkonu volebného práva predložený hnutím Republika je zabezpečiť zverejňovanie všetkých zápisníc, či už ide o zápisnice z volebných okrskov, ktoré by sa tak zverejňovali na stránkach obcí a miest, alebo zápisnice z okresných komisií, ktoré by boli centrálne zverejňované na stránke Štatistického úradu SR.


Ako ďalej uviedol europoslanec a predseda hnutia Republika Milan Uhrík na utorkovej tlačovej besede, ide o elegantné a transparentné riešenie. Zároveň tak požadujú, aby bolo možné si zápisnicu vyfotografovať.

„To v súčasnosti zákon neumožňuje a často to závisí od vôle, či nevôle predsedu danej komisie. Vzniká tak obrovský priestor na to, aby pri prepisovaní zápisníc do informačného systému sa prepísali iné čísla, aké boli v zápisnici a verejnosť si to nemôže skontrolovať," argumentoval Uhrík. Zároveň vyzval všetkých opozičných i koaličných poslancov, aby návrh podporili.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Europoslanec ďalej informoval, že zatiaľ podporu novely zákona ohlásilo hnutie Sme rodina. Poslanec Eduard Kočiš (Republika) dodal, že strany Smer – sociálna demokracia a Hlas – sociálna demokracia sa v súvislosti s predloženým návrhom vyjadrovali kladne.


Zdroj: SITA.sk - Uhríkova Republika žiada o zverejňovanie či vyfotografovanie zápisníc z volebných okrskov, podporí ich aj Sme rodina © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poznáme zoznam potravín Protiinflačnej garancie, ktoré sú to?
<< predchádzajúci článok
Pentagon urýchli dodávky tankov Abrams Ukrajine, poslať chce starší model M1A1