Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. mája 2022

Ukrajina môže vyvážať svoje obilie cez poľské prístavy pri Baltskom mori, navrhuje minister KowalczykPoľský minister poľnohospodárstva navrhol transfer vývozu obilia z Ukrajiny cez Poľsko, pokiaľ mu bude vojna brániť opustiť čiernomorské prístavy. Henryk Kowalczyk, ktorý sa v pondelok stretol s ...Zdieľať
poland_eu_ukraine_u.s._32361 f6be249e7b4d47a3bc50a3dbfdb2f5f8 676x451 16.5.2022 (Webnoviny.sk) - Poľský minister poľnohospodárstva navrhol transfer vývozu obilia z Ukrajiny cez Poľsko, pokiaľ mu bude vojna brániť opustiť čiernomorské prístavy.


Henryk Kowalczyk, ktorý sa v pondelok stretol s rezortnými kolegami z USA a Ukrajiny a eurokomisárom pre poľnohospodárstvo, povedal, že poľské prístavy pri Baltskom mori sú pripravené na použitie na prepravu ukrajinského obilia do zahraničia.

Ukrajina je známa ako obilnica Európy a invázia Ruska narušila jej export na svetové trhy, čo vyvolalo hrozbu zhoršenia nedostatku potravín, hladu a inflácie po celom svete.

Americký minister Tom Vilsack vo Varšave odsúdil ruské krádeže obilia na Ukrajine a využívanie hladu ako nástroja vojny. Povedal, že USA urobia, čo môžu, aby zabránili Rusku profitovať z krádeží.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina môže vyvážať svoje obilie cez poľské prístavy pri Baltskom mori, navrhuje minister Kowalczyk © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Národný bezpečnostný úrad podpísal s USA dohodu o ochrane utajovaných skutočností
<< predchádzajúci článok
Francúzsko má na poste premiéra ženu, je ňou centristická politička Elisabeth Borne