Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. mája 2022

Hospodárstvu Maďarska sa v prvom štvrťroku darilo, výrazne vzrástla najmä výroba potravín a nápojovMaďarský hrubý domáci produkt v prvom kvartáli podľa neupravených údajov medziročne vzrástol o 8,2 percenta a podľa sezónne a kalendárne upravených údajov stúpol o osem percent. V porovnaní s ...Zdieľať
gettyimages 1165785331 676x451 17.5.2022 (Webnoviny.sk) - Maďarský hrubý domáci produkt v prvom kvartáli podľa neupravených údajov medziročne vzrástol o 8,2 percenta a podľa sezónne a kalendárne upravených údajov stúpol o osem percent. V porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom sa ekonomika krajiny počas januára až marca zväčšila o 2,1 percenta. Informoval o tom v utorok na svojej internetovej stránke maďarský štatistický úrad.


K hospodárskemu rastu Maďarska v prvom štvrťroku prispeli takmer všetky odvetvia. Najviac však posilnil priemyselný sektor a odvetvie trhových služieb. V rámci priemyslu výrazne vzrástla predovšetkým výroba potravín a nápojov, rafinovaných ropných produktov a elektrických zariadení. V segmente trhových služieb najviac vzrástla produkcia v oblasti dopravy a skladovania.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hospodárstvu Maďarska sa v prvom štvrťroku darilo, výrazne vzrástla najmä výroba potravín a nápojov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri zrážke auta s vlakom sa zranilo dieťa, do nemocnice ho transportoval vrtuľník (foto)
<< predchádzajúci článok
KĽDR hlási ďalší vysoký nárast prípadov a mŕtvych, armáde museli dať na starosť distribúciu liekov