Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. novembra 2023

Ukrajina môže začať pôsobiť v inštitúciách EÚ ešte pred jej vstupomUkrajinskí poslanci a zástupcovia ministerstiev sa budú môcť zapojiť do práce Európskeho parlamentu a Európskej komisie ...Zdieľať
ukrajina eu 676x451 23.11.2023 (SITA.sk) - Ukrajinskí poslanci a zástupcovia ministerstiev sa budú môcť zapojiť do práce Európskeho parlamentu a Európskej komisie ešte pred oficiálnym vstupom Ukrajiny do Európskej únie (). Ako referuje web Ukrajinská pravda, Povedala to podpredsedníčka ukrajinskej vlády pre európsku integráciu Oľha Stefanišynová.


"Bude to veľmi užitočné pre našich poslancov. Ide o pochopenie rozhodnutí, ktoré by mal parlament robiť. Chápanie pojmu 'kompromis' cez prizmu toho, že nejde o 'vzdanie sa svojich záujmov', ale 'nájdenie prijateľného riešenia'. A do Európskej komisie pošleme aj zástupcov ministerstiev,“ povedala Stefanišynová.

Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola 25. októbra navrhla, aby poslanci z Ukrajiny a Moldavska pôsobili v Európskom parlamente ako pozorovatelia ešte pred vstupom týchto krajín do Európskej únie. Podľa Stefanišynovej zapojenie ukrajinských poslancov a zástupcov ministerstiev do práce európskych inštitúcií Ukrajine umožní „správne pochopiť a implementovať rozhodnutia EÚ“.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajina môže začať pôsobiť v inštitúciách EÚ ešte pred jej vstupom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinský energetický sektor dostal takmer 6 000 ton vybavenia z 34 krajín
<< predchádzajúci článok
Nemecká polícia zatkla dvoch mužov obvinených z prevádzačstva. V extrémnych horúčavách prepravili viac ako 200 migrantov