Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. marca 2024

Ukrajina očakáva od Bruselu predloženie rokovacieho rámca o vstupe krajiny do Európskej únieUkrajina očakáva, že Brusel najneskôr 12. marca predloží Kyjevu rámec rokovaní o budúcom vstupe krajiny do európskeho bloku. Viac o téme: Vojna na ...Zdieľať
gettyimages 653865526 676x423 4.3.2024 (SITA.sk) - Ukrajina očakáva, že Brusel najneskôr 12. marca predloží Kyjevu rámec rokovaní o budúcom vstupe krajiny do európskeho bloku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Očakávame, že Európska komisia najneskôr 12. marca predstaví svoj rokovací rámec a posúdi náš pokrok v reformách, aby krajiny Európskej únie mohli do 19. marca prijať rozhodnutie,“ uviedla podpredsedníčka ukrajinskej vlády pre európsku integráciu Oľha Stefanišynová. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Schválenie rokovacieho rámca by sa malo uskutočniť na medzivládnej konferencii, ktorá sa bude konať po samite lídrov EÚ 19. marca. Zvolanie medzivládnej konferencie znamená skutočný začiatok prístupových rokovaní.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajina očakáva od Bruselu predloženie rokovacieho rámca o vstupe krajiny do Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruský najvyšší súd potvrdil zákaz Nadeždinovej kandidatúry, liberálny politik sa však nevzdáva
<< predchádzajúci článok
Polícia vyšetruje požiar bufetu na petržalskej hrádzi, išlo o úmyselný čin