Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. októbra 2023

Ukrajina porazila ruské námorníctvo v Čiernom mori, tvrdia Briti a na jej úspech poukazujú aj v CharkoveBritské ministerstvo obrany je presvedčené, že ukrajinská armáda dokázala poraziť ruskú flotilu v Čiernom mori. Povedal to námestník britského ministra ...Zdieľať
persian_gulf_us_carrier_53516 1ac884647bb04612b3b7a2bd35a984f9 676x451 3.10.2023 (SITA.sk) - Britské ministerstvo obrany je presvedčené, že ukrajinská armáda dokázala poraziť ruskú flotilu v Čiernom mori. Povedal to námestník britského ministra obrany James Heappey v prejave na Varšavskom bezpečnostnom fóre. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Áno, napredovanie Ukrajiny je pomalé, ale nikto nemôže povedať, že neexistuje. Ako na vzor úspechu môžeme poukázať na prielom v Charkovskej oblasti. Ale pozrime sa, čo teraz urobila Ukrajina v Čiernom mori! Ukrajina dosiahla funkčnú porážku ruskej Čiernomorskej flotily," povedal James Heappey.

Podľa spravodajskej služby Spojeného kráľovstva po sérii úspešných ukrajinských úderov ruská Čiernomorská flotila nedokáže mať v Čiernom mori takú kontrolu ako doteraz a jej lode sa v prístavoch cítia menej bezpečne.Zdroj: SITA.sk - Ukrajina porazila ruské námorníctvo v Čiernom mori, tvrdia Briti a na jej úspech poukazujú aj v Charkove © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chodca v tmavom oblečení zrazilo auto, na mieste zomrel (foto)
<< predchádzajúci článok
Nový zákon prinesie väčšiu ochranu novinárov, podľa Bilčíka sú k udržaniu demokracie potrebné nezávislé médiá