Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. decembra 2023

Ukrajinci pomocou dronov zničili ruské sklady munície a techniky pri okupovanom meste SvatoveUkrajinská bezpečnostná služba (SBU) uviedla, že jej príslušníci pomocou dvoch dronov zničili ruské sklady munície a techniky neďaleko ...Zdieľať
russia_ukraine_war_75423 676x446 4.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) uviedla, že jej príslušníci pomocou dvoch dronov zničili ruské sklady munície a techniky neďaleko okupovaného mesta Svatove v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny.


SBU konštatovala, že akciu podnikla po tom, ako zhromaždila spravodajské informácie o umiestnení skladov. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineMesto Svatove, ktoré leží približne 75 kilometrov severne od Sjevjerodonecka, ruské sily okupujú od júna 2022.

Od polovice júla tohto roka Rusi sústreďujú útoky v tomto regióne, najmä v smere na mesto Kupiansk v Charkivskej oblasti. Snažia sa totiž opäť získať pozície, ktoré stratili počas ukrajinskej prekvapujúcej protiofenzívy vlani na jeseň.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci pomocou dronov zničili ruské sklady munície a techniky pri okupovanom meste Svatove © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda ide podľa maloobchodníkov konsolidovať verejné financie rozdávaním, ktoré zaplatia podnikatelia
<< predchádzajúci článok
Ukrajinci menia bojovú taktiku a v niektorých oblastiach prechádzajú do defenzívy