Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. decembra 2023

Ukrajinci menia bojovú taktiku a v niektorých oblastiach prechádzajú do defenzívyUkrajina mení svoju bojovú taktiku a v niektorých oblastiach sa začína zameriavať na obranu, zatiaľ čo v iných pokračuje v protiofenzívnych operáciách. Ako referuje web news.sky.com, povedal to ...Zdieľať
russia_ukraine_war_the_road_to_bakhmut_54268 676x452 4.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajina mení svoju bojovú taktiku a v niektorých oblastiach sa začína zameriavať na obranu, zatiaľ čo v iných pokračuje v protiofenzívnych operáciách.


Ako referuje web news.sky.com, povedal to poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak.

Úpravy v taktike


Podľa neho si zimné podmienky a analýza ruských a ukrajinských spôsobilostí „vyžadujú úpravy v taktike“. Na platforme X, predtým známej ako Twitter, uviedol, že ukrajinskí vojaci „už prechádzajú na inú taktiku boja“ na zemi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Efektívna obrana v určitých oblastiach, pokračovanie útočných operácií v iných oblastiach, špeciálne strategické operácie na Krymskom polostrove a v Čiernom mori a výrazne preformátovaná protiraketová obrana kritickej infraštruktúry,“ napísal.

Ukrajinci sú pripravení


Podoľak zároveň varoval, že zima „nebude ľahká“, ale Ukrajinci sú po minulom roku „pripravení“.

„Všetky naše zdroje teraz smerujú na zvýšenie domácej zbrojnej výroby a urýchlenie rokovaní s partnermi o zvýšení dodávok kritického vybavenia pre novú etapu útočných operácií,“ uzavrel Podoľak.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci menia bojovú taktiku a v niektorých oblastiach prechádzajú do defenzívy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinci pomocou dronov zničili ruské sklady munície a techniky pri okupovanom meste Svatove
<< predchádzajúci článok
Na Ukrajine padol počas vojny siedmy vysokopostavený ruský dôstojník, zabila ho nášľapná mína