Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. júna 2023

Ukrajinci sa vraj neúspešne pokúsili preraziť ruskú obranu. Začala sa už veľká protiofenzíva?Ruské ministerstvo obrany vyhlásilo, že zmarilo veľkú ukrajinskú ofenzívu. Moskva tvrdí, že Ukrajina pri tom prišla o 250 vojakov a 16 tankov. Útoky zo vzduchu Kyjev tvrdenia Moskvy nekomentoval ...Zdieľať
bachmut vojna na ukrajine 676x451 5.6.2023  - Ruské ministerstvo obrany vyhlásilo, že zmarilo veľkú ukrajinskú ofenzívu. Moskva tvrdí, že Ukrajina pri tom prišla o 250 vojakov a 16 tankov.

Útoky zo vzduchuKyjev tvrdenia Moskvy nekomentoval a nedali sa ani nezávisle overiť, informuje spravodajský portál BBC.

Rezort obrany v Moskve na komunikačnej platforme Telegram napísal, že ráno 4. júna Ukrajinci „spustili rozsiahlu ofenzívu v piatich sektoroch frontu smerom na juh Donecka", pričom sa neúspešne pokúsili preraziť ruskú obranu v najzraniteľnejších častiach frontovej línie.

Sprievodné video ukazuje útoky na vojenské vozidlá zo vzduchu.

Plány milujú ticho


Ukrajina už mesiace plánuje protiofenzívu. Chcela však čo najviac času na výcvik vojakov a získanie vojenského vybavenia od západných spojencov.

V nedeľu Kyjev varoval pred verejnými špekuláciami o ofenzíve, pretože by mohli pomôcť nepriateľovi. „Plány milujú ticho. Nebude žiadne oznámenie o začiatku," uviedlo ukrajinské ministerstvo obrany vo videu na Telegrame.Zatiaľ nie je jasné, či zmienené údajné útoky znamenajú, že sa ukrajinská protiofenzíva začala.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci sa vraj neúspešne pokúsili preraziť ruskú obranu. Začala sa už veľká protiofenzíva? © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Umelú inteligenciu zo Slovenska, ktorá skrýva nenávistné komentáre, už používa aj česká prezidentská kancelária
<< predchádzajúci článok
Pri Žiline havarovalo malé lietadlo, na miesto smeroval aj záchranársky vrtuľník (foto)