Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. novembra 2023

Ukrajinské jednotky odrazili útoky a pri Avdijivke prešli do ofenzívy, zvýšil sa aj počet ruských dezertérovUkrajinské jednotky v nedeľu odrazili viacero ruských útokov a prešli pri Avdijivke do protiútoku, pričom zaznamenali menšie postupy. V najnovšej aktualizácii správy o vývoji vojny na ...Zdieľať
russia_ukraine_war_11438 676x451 20.11.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské jednotky v nedeľu odrazili viacero ruských útokov a prešli pri Avdijivke do protiútoku, pričom zaznamenali menšie postupy. V najnovšej aktualizácii správy o vývoji vojny na Ukrajine to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Dážď ešte viac spomalí tempo bojov


Tí konštatujú, že ukrajinské a ruské sily pokračujú v bojoch na východnej a južnej Ukrajine, no zároveň prognózujú, že daždivé počasie bude pravdepodobne naďalej spomaľovať tempo bojov.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa geolokačných údajov ukrajinské sily postúpili v blízkosti železničnej trate juhovýchodne od obce Stepovoj, asi tri kilometre od Avdijivky. Ruský vojenský dôstojník tiež tvrdil, že ukrajinské sily znovu zaujali pozície v blízkosti železnice pri dedine Stepovoj a prešli do protiútoku v blízkosti koksovne v Avdijivke.

Počet ruských dezertérov sa zvyšuje


Hovorca tavrijskej skupiny ukrajinskej armády Oleksandr Štupun v nedeľu povedal, že počet ruských dezertérov a vojakov, ktorí odmietajú viesť útočné operácie, sa zvyšuje. Dodal, že ruské jednotky utrpeli pri Avdijivke ťažké straty a boli nútené použiť mobilizovaný personál a brancov.Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské jednotky odrazili útoky a pri Avdijivke prešli do ofenzívy, zvýšil sa aj počet ruských dezertérov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Black Friday: Zľavové šialenstvo sa začalo, ceny výrazne klesajú aj pri ojazdených autách
<< predchádzajúci článok
Najväčšiu úlohu pri rozhodovaní vo voľbách zohrala téma sociálnej politiky, verejných financií či zdravotníctva