Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. októbra 2022

Ukrajinské sily dosiahli najväčší pokrok na juhu krajiny od začiatku vojnyUkrajinské sily dosiahli najväčší pokrok na juhu krajiny od začiatku vojny po tom, čo sa im podarilo preraziť ruskú obranu. Ruskom dosadený regionálny predstaviteľ uviedol, že ukrajinským vojakom sa pri ...Zdieľať
russia_ukraine_war_95705 d4826a1c5c3a45ab8bcbd4791b1c6df8 676x452 4.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské sily dosiahli najväčší pokrok na juhu krajiny od začiatku vojny po tom, čo sa im podarilo preraziť ruskú obranu. Ruskom dosadený regionálny predstaviteľ uviedol, že ukrajinským vojakom sa pri postupe pozdĺž rieky Dnipro podarilo dostať pod kontrolu niekoľko obcí.Ukrajinci tiež znovu získali mestečko Dudčany, ktoré sa nachádza zhruba 30 kilometrov južne od predošlej frontovej línie. To naznačuje dosiaľ najrýchlejší postup vojny na juhu Ukrajiny, informuje spravodajský portál Sky News.


Svoju rýchlu ofenzívu rozšírila Ukrajina aj na východe, pričom jej sily získali späť ďalšie územia v oblastiach anektovaných Ruskom a ohrozujú zásobovanie pre jeho jednotky. Prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že ukrajinská armáda získala späť mestá vo viacerých oblastiach, ale ďalšie podrobnosti neposkytol.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinské sily dosiahli najväčší pokrok na juhu krajiny od začiatku vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič v statuse poprel, že prirovnal liberálnych novinárov k Hitlerovým novinárom
<< predchádzajúci článok
Carvago odporúča: 5 dostupných SUV so spotrebou do 5 l/100 km