Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. marca 2024

Ukrajinskí piloti napredujú vo výcviku na stíhačkách F-16, inžinieri trénujú aj údery pomocou vysoko presných zbraníUkrajinskí piloti a inžinieri pokračujú vo výcviku na stíhačkách F-16, pričom piloti nacvičujú taktické manévre. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to hovorca ukrajinských vzdušných sílZdieľať
gettyimages 1293798312 676x451 1.3.2024 (SITA.sk) - Ukrajinskí piloti a inžinieri pokračujú vo výcviku na stíhačkách F-16, pričom piloti nacvičujú taktické manévre. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to hovorca ukrajinských vzdušných síl Jurij Ihnat.

Presné údery pomocou zbraní


„Proces trvá. Piloti nacvičujú taktické manévre, vykonávajú misie proti vzdušným aj pozemným cieľom. Je to veľmi potrebné, pretože nielenže potrebujú lietať a kontrolovať vzdušný priestor, ale musia sa zapojiť do boja. Naši piloti momentálne zdokonaľujú tieto zručnosti,“ povedal Ihnat.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodotkol, že letecký personál a inžinieri sa učia, ako obsluhovať toto lietadlo, jeho výzbroj, ako ho naprogramovať a ako vykonávať presné údery pomocou vysoko presných zbraní.

Udržanie súčasných pozícií


„Celá táto príprava je potrebná na to, aby lietadlo čo najefektívnejšie operovalo na ukrajinskom nebi a ničilo nepriateľské vzdušné, pozemné a námorné ciele. Ukrajina tiež prispôsobuje infraštruktúru na konkrétnych leteckých základniach, aby uľahčila používanie týchto lietadiel,“ dodal Ihnat.


Litovský minister obrany Arvydas Anušauskas na nedávnej Mníchovskej bezpečnostnej konferencii povedal, že prvé stíhačky F-16 sa na ukrajinskej oblohe objavia približne v júni tohto roka. Dovtedy sa podľa niektorých vojenských analytikov ukrajinské sily budú snažiť o udržanie súčasných pozícií.


Zdroj: SITA.sk - Ukrajinskí piloti napredujú vo výcviku na stíhačkách F-16, inžinieri trénujú aj údery pomocou vysoko presných zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia zadržala trojicu drogových dílerov v okolí Bratislavy, hrozí im až 15 rokov za mrežami (video)
<< predchádzajúci článok
Škody vzniknuté pri požiari rodinného domu v Hodejove vyčíslili na 15-tisíc, polícia začala trestné stíhanie (foto)