Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. decembra 2007

Ukrajinský konzul daroval 12 východoslovenským školám satelitGenerálny konzul Ukrajiny v Prešove Jevhen Perebyjnis odovzdal darčeky od našich ukrajinských susedov zástupcom dvanástich východoslovenských škôl, kde sa vyučuje ukrajinský jazyk.Zdieľať
PREŠOV 13. december (WEBNOVINY) - Generálny konzul Ukrajiny v Prešove Jevhen Perebyjnis odovzdal darčeky od našich ukrajinských susedov zástupcom dvanástich východoslovenských škôl, kde sa vyučuje ukrajinský jazyk. Riaditelia škôl z okresov Prešov, Stará Ľubovňa, Snina, Humenné, Medzilaborce a Bardejov si od konzula prevzali napríklad satelitný prijímač, televízor či počítač. Ukrajinský konzul zároveň s riaditeľmi diskutoval o problémoch, s ktorými zápasia školy s vyučovacím jazykom ukrajinským.


V deväťdesiatych rokoch bolo na východe Slovenska 37 škôl, kde sa vyučoval ukrajinský jazyk. Dnes ich počet klesol na 12. Problém podľa kompetentných spočíva v tom, že výučba ukrajinského jazyka je na jednom učiteľovi, ktorý keď odíde do dôchodku, nemá náhradu a tým sa proces výučby na škole končí.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Palestínsky lekár žaluje Kaddáfího za mučenie
<< predchádzajúci článok
Vietor vo Vysokých Tatrách váľa stromy na cesty a železnicu

Ukrajinský konzul daroval 12 východoslovenským školám satelit - diskusné fórum čitateľov