Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. decembra 2007

Vietor vo Vysokých Tatrách váľa stromy na cesty a železnicuSilný vietor dnes spôsobil komplikácie na cestách a železniciach vo Vysokých Tatrách.Zdieľať
POPRAD 13. decembra (WEBNOVINY) - Silný vietor dnes spôsobil komplikácie na cestách a železniciach vo Vysokých Tatrách. Popradskí hasiči zasahovali dnes večer na cestách medzi Štrbským Plesom a Podbanským, kde spadli na cestu štyri stromy. Jeden strom spadol aj na cestu spájajúcu Tatranskú Štrbu a Štrbské Pleso. "Hasiči ich odpílili a odstránili z cesty. Vozovky sú momentálne sprejazdnené a hasiči sa vracajú na základňu," informoval agentúru SITA operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Poprade Peter Zlatnický.


Silný vietor, ktorý o 17:00 dosahoval na Lomnickom štíte rýchlosť až 22 m/s, vyvracal stromy aj na trať Tatranských elektrických železníc. Neprejazdný je úsek medzi Vyšnými Hágmi a Štrbským Plesom. Podľa informácie hovorcu Železníc Slovenskej republiky Miloša Čikovského, železničiari zatiaľ nezačali s odstraňovaním popadaných stromov, pretože stále fúka silný vietor. Namiesto električiek premáva náhradná autobusová doprava.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinský konzul daroval 12 východoslovenským školám satelit
<< predchádzajúci článok
O2 nevyhovuje novela zákona o elektronických komunikáciách

Vietor vo Vysokých Tatrách váľa stromy na cesty a železnicu - diskusné fórum čitateľov