Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. februára 2023

Ukrajinu čakajú počas najbližších dvoch mesiacov intenzívne boje, predpovedá tamojšia rozviedkaUkrajina stojí pred „veľmi aktívnou fázou“ vojny. Ako referuje web Ukrajinská pravda, tvrdí to hlavné spravodajské riaditeľstvo ukrajinského ministerstva obrany (GUR). „Sme v ...Zdieľať
russia_ukraine_war_85288 011fd7764f854f5f91c400e4ed0c0a55 676x451 1.2.2023 (Webnoviny.sk) - Ukrajina stojí pred „veľmi aktívnou fázou“ vojny. Ako referuje web Ukrajinská pravda, tvrdí to hlavné spravodajské riaditeľstvo ukrajinského ministerstva obrany (GUR).


„Sme v predvečer veľmi aktívnej fázy. Február aj marec budú intenzívne mesiace,“ povedal hovorca ukrajinskej vojenskej rozviedky Andrij Jusov. Dodal, že situácia na fronte je teraz zložitá, keďže ruské jednotky pokračujú vo svojich útočných operáciách.

Ďalší Ramstein príde čoskoro


Poznamenal, že Rusi pochopili, že medzinárodná podpora Ukrajiny sa zvyšuje a že „ďalší Ramstein príde čoskoro“.

Tvrdí, že Rusi preto do boja neustále posielajú čiastočne mobilizovaných vojakov, ako aj zločincov z Wagnerovej skupiny a iných súkromných vojenských skupín.

Šíria sa taktiež správy, že Moskva chce podniknúť mohutnú ofenzívu ešte predtým, ako Kyjiv dostane od Západu zásielku sľúbených tankov.

Straty Rusov sú oveľa väčšie


Jusov hovorí, že straty Rusov sú oveľa väčšie ako straty, ktoré utrpela ukrajinská armáda, ale Rusi nemajú inú možnosť, ako sa pokúsiť bojovať s veľkým počtom vojakov.

„Schopnosti a motivácia ukrajinských vojakov, plus ich vybavenie a zbrane, či už domáce alebo poslané ako pomoc od medzinárodných spojencov, sú to, čo v konečnom dôsledku zmení priebeh týchto útočných akcií,“ zakončil predstaviteľ rozviedky.Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinu čakajú počas najbližších dvoch mesiacov intenzívne boje, predpovedá tamojšia rozviedka © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Kučerku zadržali v Bosne a vydajú ho na Slovensko
<< predchádzajúci článok
Smer sa pred zahraničnými diplomatmi posťažoval na stav demokracie na Slovensku a likvidáciu politickej opozície