Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. februára 2023

Bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Kučerku zadržali v Bosne a vydajú ho na SlovenskoNeprávoplatne odsúdeného bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Mariána Kučerku zadržali ...Zdieľať
snimka obrazovky 2023 01 22 122712 676x529 1.2.2023 (Webnoviny.sk) - Neprávoplatne odsúdeného bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Mariána Kučerku zadržali v Bosne a Hercegovine. Medializované informácie na sociálnej sieti potvrdil Policajný zbor.


„Môžeme potvrdiť, že osoba M. K. bola dnes 1. februára 2023 zadržaná príslušnými policajnými orgánmi Bosny a Hercegoviny," uviedla polícia.

Rozhoduje sa o odvolaní


Doplnila, že bližšie informácie o stave extradičného konania budú k dispozícii v najbližších dňoch po doručení informácie z kompetentného súdu Bosny a Hercegoviny.

Expolicajt sa opakovane nedostavil na zasadnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý mal rozhodnúť o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku.

Argumentoval, že počas návštevy hlavného mesta Bosny a Hercegoviny Sarajeva sa mu zhoršil zdravotný stav a bola mu nariadená medikamentózna liečba a pokoj na lôžku. Súd na neho následne vydal európsky zatykač.

Dostal jedenásť rokov


Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici uznal v marci minulého roku bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) za vinného z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

Zároveň mu uložil úhrnný trest 11 rokov väzenia so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia, a tiež trest prepadnutia majetku, ako aj ochranný dohľad vo výmere jeden rok.

Marián Kučerka, ktorého obvinili v rámci policajných akcií Očistec aj Judáš, sa proti verdiktu odvolal.


Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Kučerku zadržali v Bosne a vydajú ho na Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mizogýnny influencer Andrew Tate zostáva aj so svojím bratom vo väzbe, polícia pokračuje vo vyšetrovaní jeho aktivít
<< predchádzajúci článok
Ukrajinu čakajú počas najbližších dvoch mesiacov intenzívne boje, predpovedá tamojšia rozviedka