Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. augusta 2013

Úmrtie matky a 8-ročnej dcéry v Hurghade je čoraz záhadnejšieUž ani kriminálne pozadie záhadného úmrtia matky s dcérou z okresu Karviná, ktorých našiel v hotelovej izbe v egyptskej Hurghade bez známok života ich manžel a otec, ...Zdieľať
Relax po egyptsky Foto: Humaneye.tv
Praha/Hurghada 1. augusta (TASR) - Už ani kriminálne pozadie záhadného úmrtia matky s dcérou z okresu Karviná, ktorých našiel v hotelovej izbe v egyptskej Hurghade bez známok života ich manžel a otec, nevylučujú české médiá na základe oficiálne a najmä neoficiálne získaných informácií z Egypta.


Teória o možnej otrave jedlom dostala medzičasom vážne trhliny na základe vyjadrení expertov z Egypta i ČR, ako aj toho, že zosnulé sa vraj stravovali výlučne v hoteli, kde podobné problémy nemal nikto z ďalších návštevníkov.

V prípade však stále zostáva množstvo otáznikov, na ktoré zatiaľ niet odpovedí.

Za neobvyklú označujú zdroje v severoafrickej krajine polohu dcérky, v ktorej sa našlo jej bezduché telo, ako aj fakt, že matka mala na tvári spiacu masku.

Tamojší vyšetrovatelia už vypočuli muža prepusteného z nemocnice, ktorému v hoteli umožnili presťahovať sa do inej izby. O poznatkoch z tohto výsluchu však nie je nič známe, podobne ani o výsledkoch súdnej pitvy oboch zosnulých, 36-ročnej Moniky K. a osemročnej Klárky K. Ani český rezort zahraničných vecí zatiaľ oficiálnu správu o nej z Egypta nedostal.

Pokračujúce vyšetrovanie bráni zatiaľ preživšiemu občanovi ČR v návrate do vlasti. Lekár, ktorý tam realizoval prehliadku ďalších českých turistov, sa zrejme do vlasti vráti už v blízkej budúcnosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ostrovy Nového Zélandu po dvesto rokoch oficiálne pomenujú
<< predchádzajúci článok
August by mal byť na Slovensku teplejší, ako je dlohodobý priemer

Úmrtie matky a 8-ročnej dcéry v Hurghade je čoraz záhadnejšie - diskusné fórum čitateľov