Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

20. októbra 2021

Únia ligových klubov skontumovala zápas medzi Spartakom a Slovanom v prospech hostíÚnia ligových klubov (ÚLK) ako riadiaci orgán najvyššej slovenskej futbalovej súťaže rozhodla o kontumácii nedeľňajšieho duelu 11. kolaZdieľať
41 676x522 20.10.2021 (Webnoviny.sk) - Únia ligových klubov (ÚLK) ako riadiaci orgán najvyššej slovenskej futbalovej súťaže rozhodla o kontumácii nedeľňajšieho duelu 11. kola Fortuna ligy 2021/2022 medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava v prospech hostí z hlavného mesta.


Po stredajšom mimoriadnom zasadnutí Prezídia ÚLK o tom na brífingu informoval prezident únie Ivan Kozák. Už vo štvrtok zasadne disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu, ktorá neskôr udelí príslušné tresty v súvislosti s týmto duelom.


Prezídium ÚLK vyhodnotilo všetky podklady


"Prezídium Únie ligových klubov na svojom mimoriadnom zasadnutí vyhodnotilo všetky podklady doručené zo strany delegovaných osôb, klubov, Komisie rozhodcov a Krajského riaditeľstva PZ v Trnave. Na základe prezentovaných podkladov a právnej analýzy v zmysle Súťažného poriadku SFZ rozhodlo Prezídium ÚLK o kontumácii zápasu 0:3 z pohľadu domáceho družstva," informuje ÚLK na svojom oficiálnom webe.

Prezídium ÚLK tiež žiada Disciplinárnu komisiu SFZ o riadne preskúmanie vzniknutej situácie v nadväznosti na incidenty v inkriminovanom zápase.

Volajú po disciplinárnych opatreniach


„V nadväznosti na neakceptovateľné nešportové prejavy na hracej ploche je nutné prijať primerané disciplinárne opatrenia, ktoré by však mali byť do maximálnej možnej miery individualizované a nemali by postihovať tých, ktorí prišli na predmetný zápas s cieľom vychutnať si jeho športovú atmosféru," informuje ÚLK.

"Opätovne vyzývame k naštartovaniu projektu spotteringu jednotlivých fanúšikovských skupín s cieľom dlhodobého a preventívneho programu. Je načase povedať rázne nie jednotlivcom, ktorí aj počas posledného víkendu zničili prácu klubov, hráčov či futbalu samotného. Dnes budú opäť v prevažnej miere potrestaní všetci, ktorí tento incident nezapríčinili a naopak ľudia, ktorí svojvoľne vbehli na hraciu plochu, ostanú bez trestu," vyjadrilo sa v stredu ÚLK


Zdroj: Webnoviny.sk - Únia ligových klubov skontumovala zápas medzi Spartakom a Slovanom v prospech hostí © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dvanásť krajín Európy sa vyhráža vystúpením z FIFA, ak bude svetový šampionát každé dva roky
<< predchádzajúci článok
Nezaočkovaný Djokovič výnimku podľa austrálskeho ministra nedostane

Únia ligových klubov skontumovala zápas medzi Spartakom a Slovanom v prospech hostí - diskusné fórum čitateľov