Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. mája 2021

Únia miest Slovenska má nové vedenie, medzi priority primátorov bude patriť aj reforma verejnej správyReforma verejnej správy, zmena financovania samospráv, opatrenia na zmiernenie dopadov zmeny klímy, zavádzanie zelenej ekonomiky či zmena regionálnej politiky. Aj také sú priorityZdieľať
tsk_dsc6237 676x463 4.5.2021 (Webnoviny.sk) - Reforma verejnej správy, zmena financovania samospráv, opatrenia na zmiernenie dopadov zmeny klímy, zavádzanie zelenej ekonomiky či zmena regionálnej politiky. Aj také sú priority Únie miest Slovenska (ÚMS). Na utorňajšej tlačovej konferencii to po 32. sneme ÚMS povedal prezident ÚMS a primátor Trenčína Richard Rybníček.


Únia si na sneme zvolila aj nové vedenie. Jej viceprezidentmi sa stali primátori Bratislavy, Kežmarku, Komárna, Banskej Bystrice, Moldavy nad Bodvou, Košíc, Popradu a primátorka Lučenca. Úniu miest tak bude reprezentovať prezident a deväť viceprezidentov. Rybníček uviedol, že ÚMS sa od januára minulého roka rozšírila z 39 na 59 členských miest, ktoré spolu majú približne dva milióny obyvateľov.

Rybníček zdôraznil, že primátori sú naďalej pripravení pomáhať ľuďom v prípade, že by Slovensko zasiahla tretia vlna pandémie koronavírusu. Primátori sa aktuálne snažia o to, aby sa fungovanie poskytovania služieb občanov zo strany samospráv čo najskôr vrátilo do normálu napriek finančným stratám.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo poznamenal, že Bratislavu stálo testovanie ľudí a starostlivosť o seniorov dva milióny eur a ďalších 30 miliónov eur stratil Dopravný podnik Bratislava. Pripomenul, že ide o finančné čiastky, ktoré hlavnému mestu štát nevráti.


Zdroj: Webnoviny.sk - Únia miest Slovenska má nové vedenie, medzi priority primátorov bude patriť aj reforma verejnej správy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Muž jazdil po diaľnici D1 v protismere, nezastavila ho ani streľba do pneumatík (video)
<< predchádzajúci článok
Henkel Slovensko rozdelí 47-tisíc eur na podporu seniorov počas pandémie

Únia miest Slovenska má nové vedenie, medzi priority primátorov bude patriť aj reforma verejnej správy - diskusné fórum čitateľov