Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. septembra 2023

Únia uvoľnila na pomoc povodňami zasiahnutej Líbyi vyše päť miliónov eur


Tagy: Povodne

Európska únia zintenzívnila pomoc Líbyi po povodniach, ktoré spôsobila búrka Daniel, a na financovanie humanitárnych potrieb uvoľnila 5,2 milióna eur. Tieto financie sú určené pre humanitárnych ...Zdieľať
libya_floods_90782 676x380 18.9.2023 (SITA.sk) - Európska únia zintenzívnila pomoc Líbyi po povodniach, ktoré spôsobila búrka Daniel, a na financovanie humanitárnych potrieb uvoľnila 5,2 milióna eur.


Tieto financie sú určené pre humanitárnych partnerov EÚ pôsobiacich v Líbyi, čo im umožní zväčšiť pomoc pri zabezpečovaní prístrešia, zdravotníckych služieb, potravín, vody či sanitácie. Informovala o tom v pondelok na svojej internetovej stránke Európska komisia.

„EÚ poskytuje stálu a nepretržitú podporu ľuďom v Líbyi, ktorých postihla búrka Daniel. Uvoľnili sme viac ako 5,2 milióna eur na financovanie humanitárnej pomoci," uviedol eurokomisár pre krízový manažment Janez Lenarčič.


Dodal, že núdzová situácia spôsobená povodňami vyvolala rýchlu reakciu aj zo strany jednotlivých členských štátov EÚ.

„Je tragické, že členovia gréckeho záchranného tímu v Líbyi prišli v nedeľu o život pri dopravnej nehode, keď sa snažili pomôcť iným," konštatoval eurokomisár a vyjadril sústrasť ľuďom, ktorých sa nehoda dotkla.


Zdroj: SITA.sk - Únia uvoľnila na pomoc povodňami zasiahnutej Líbyi vyše päť miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Povodne
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čína vyslala k Taiwanu počas 24 hodín najviac bojových lietadiel za posledné obdobie
<< predchádzajúci článok
Rusi prišli na bachmutskom fronte o niektoré zo svojich najlepších jednotiek, tvrdí ukrajinský veliteľ Syrskyj