Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. mája 2024

Uniknuté video s atentátnikom Cintulom natočil príslušník úradu pre ochranu ústavných činiteľov, tvrdí Hamran (video)Uniknuté video, ktoré niekto zverejnil bezprostredne po atentáte na premiéra Roberta Fica, natočil príslušník ...Zdieľať
3j2a9853 676x451 20.5.2024 (SITA.sk) - Uniknuté video, ktoré niekto zverejnil bezprostredne po atentáte na premiéra Roberta Fica, natočil príslušník úradu pre ochranu ústavných činiteľov a posunul ho svojim nadriadeným. Povedal to v pondelok bývalý policajný prezident Štefan Hamran (Demokrati).


Na videu je útočník Juraj Cintula na obvodom oddelení polície a hovorí o svojom názore na politiku. Podľa Hamrana polícia pozná meno muža, ktorý video natočil.

Polícia vie, kto je tá osoba


„Meno je známe a už som ho zachytil dokonca aj ja ako bývalý policajný prezident. Máme, bohužiaľ, informácie, že polícia vie, kto je tá osoba - je to údajne príslušník úradu pre ochranu ústavných činiteľov, ktorý mal video posunúť svojim nadradeným, preto sa nečudujem, že to video mohlo uniknúť," povedal Hamran.

Zdôraznil, že je veľmi nešťastné, ak ešte predtým, ako sa začne riadne vyšetrovanie, je zverejnené video, ktoré verejnosti podsúva motív tohto skutku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Niektorí politici sa toho chytili


Polícia mala urobiť všetky kroky k tomu, aby také video neuniklo a nie kroky k tomu, aby sa také video – zrejme účelovo zostrihané – zverejnilo. Niektorí politici sa toho veľmi nešťastným spôsobom chytili a motív prezentujú vo verejnom priestore ako hotovú vec. Na to je vyšetrovanie, netreba byť zbrklý, ale zdržanlivý - aj zo strany politikov," hovorí Hamran.

Dodal, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) zakročila voči mužovi, ktorý video natočil, zaistila jeho mobilný telefón a odstúpila to Úradu inšpekčnej služby. Hamran očakáva, že minister vnútra tieto informácie buď potvrdí, alebo vyvráti a prijme tiež určité opatrenia.
Premiéra Roberta Fica (Smer-SD) postrelil 15. mája v Handlovej atentátnik Juraj Cintula Zaútočil pred domom kultúry, kde v stredu zasadala vláda. Stalo sa to v čase, keď premiér išiel medzi ľudí. V súčasnosti leží vo vážnom stave po dvoch operáciách v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici. Strelca polícia obvinila z úkladnej vraždy, hrozí mu 25 rokov až doživotie.
Zdroj: SITA.sk - Uniknuté video s atentátnikom Cintulom natočil príslušník úradu pre ochranu ústavných činiteľov, tvrdí Hamran (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Blaha bude čeliť súdnemu pojednávaniu, Naď ho žaloval pre obvinenie z vlastizrady (video)
<< predchádzajúci článok
Proces v kauze vraždy Daniela Tupého pokračuje, súd na pojednávanie predvolal viacerých svedkov