Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. augusta 2013

Union ZP verí, že sa s nemocnicami dohodne na zmluváchNajmenšia zdravotná poisťovňa, Union ZP, nepripúšťa, že by sa nedohodla so štátnymi nemocnicami a ústavmi na pokračovaní zmlúv. Ako dnes informoval denník Sme, 16 z nich Union ZP vypovedalo naraz ...Zdieľať
Bratislava 19. augusta (TASR) - Najmenšia zdravotná poisťovňa, Union ZP, nepripúšťa, že by sa nedohodla so štátnymi nemocnicami a ústavmi na pokračovaní zmlúv. Ako dnes informoval denník Sme, 16 z nich Union ZP vypovedalo naraz zmluvy, pričom výpovedná doba uplynie na konci septembra.


So zariadeniami sa podľa hovorkyne poisťovne Judity Smatanovej rokuje. "Splnili sme ich požiadavky a v tomto zmysle im predložili nové dodatky zmlúv," priblížila. Podľa Sme k dohode došlo zatiaľ v troch prípadoch.

"Ak konajú nemocnice v záujme pacienta a vo vlastnom ekonomickom záujme, tak neexistuje rozumný dôvod zmluvy nepodpísať. Nie je správna cesta zaťahovať poistenca do politických hier," skonštatovala Smatanová. Ministerstvo zdravotníctva odmietlo, že by bolo za situáciu zodpovedné.

Union ZP mal nedávno problémy s bratislavskou univerzitnou nemocnicou, kde jej poistencov istú dobu ošetrovali iba v akútnych prípadoch. Nové zmluvné podmienky sú dohodnuté do konca septembra.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aj známe osobnosti lovili podpis Sébastiena Loeba
<< predchádzajúci článok
P. Hrušovský by mohol kandidovať aj bez podpory SDKÚ-DS