Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. augusta 2013

P. Hrušovský by mohol kandidovať aj bez podpory SDKÚ-DSPavol Hrušovský (KDH) by mohol ísť do boja o Prezidentský palác aj bez podpory SDKÚ-DS. Túto možnosť pripúšťajú obe zvyšné strany Ľudovej platformy - KDH a ...Zdieľať
Pavol Hrušovský Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 19. augusta (TASR) - Pavol Hrušovský (KDH) by mohol ísť do boja o Prezidentský palác aj bez podpory SDKÚ-DS. Túto možnosť pripúšťajú obe zvyšné strany Ľudovej platformy - KDH a Most-Híd. Jej predstavitelia už neraz potvrdili, že ich správanie SDKÚ-DS neteší. Strana Pavla Freša podľa nich svojím nejasným postojom napomáha Smeru-SD.


"Som sklamaný z prístupu SDKÚ-DS," zopakoval dnes pre TASR podpredseda KDH Pavol Abrhan. Hrušovský pred časom vyhlásil, že mieni na rozhodnutie SDKÚ-DS o jeho podpore počkať do jesene. Abrhan by ho očakával do 22. septembra, kedy sa uskutoční Rada KDH. "Potom budeme musieť rozhodnúť, čo ďalej," povedal Abrhan. Nevylúčil, že Hrušovského postavia strany aj bez podpory SDKÚ-DS. "Všetky možnosti sú otvorené," uviedol.

Abrhan zároveň poznamenal, že ak sa SDKÚ-DS jasne nevyjadrí, bude to signál, že nechce podporiť spoločného kandidáta Ľudovej platformy. SDKÚ-DS by podľa svojho podpredsedu Lászlóa Solymosa mala Hrušovského podporiť. "Ak nie, tak pomáha Smeru-SD vyhrať prezidentské voľby," povedal pre TASR Solymos. Dodal, že Most-Híd mieni za Hrušovským stáť aj v prípade, že ho SDKÚ-DS nepodporí.

Jeho stranícky kolega, podpredseda Zsolt Simon nedávno Hrušovského označil za najlepšieho kandidáta, akého vedia strany Ľudovej platformy ponúknuť. Miroslav Beblavý z SDKÚ-DS si nemyslí, že má Hrušovský šancu uspieť. SDKÚ-DS nedávno prijala uznesenie, z ktorého vyplýva, že Hrušovského zatiaľ nepodporí a že za najlepšieho kandidáta naďalej považuje expremiérku Ivetu Radičovú. Tá strane opätovne odkázala, že kandidovať nebude. Hrušovský má vďaka podpore KDH a Mosta-Híd dosť podpisov na kandidatúru aj bez SDKÚ-DS.

Voľby prezidenta SR by sa mali konať na jar 2014. O Prezidentský palác zabojujú podnikateľ a filantrop Andrej Kiska, prvý predseda KDH Ján Čarnogurský, záujem majú aj poslanci NR SR Radoslav Procházka a Peter Osuský (SaS), a tiež invalidný dôchodca z Košíc Leonid Chovanec. Spomínali sa aj europoslanec SDKÚ-DS Peter Šťastný či minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a expremiérka Iveta Radičová. Lajčák a Radičová túto možnosť odmietli.

Vládny Smer-SD by mal predstaviť svojho kandidáta najskôr v decembri tohto roka. V súvislosti s ním sa najčastejšie spomína premiér Robert Fico (Smer-SD).Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Union ZP verí, že sa s nemocnicami dohodne na zmluvách
<< predchádzajúci článok
Tomáš Galbavý si kampaň zatiaľ financuje sám