Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

10. mája 2020

Úprava selfie negatívne vplýva na názor o vlastnom výzoreMladé dievčatá a ženy by nemali tráviť priveľa času úpravami selfies, pretože to negatívne vplýva na ich názor o vlastnom výzore. Tvrdí to nová štúdia austrálskej Flinders ...Zdieľať
selfie 676x451 10.5.2020  - Mladé dievčatá a ženy by nemali tráviť priveľa času úpravami selfies, pretože to negatívne vplýva na ich názor o vlastnom výzore. Tvrdí to nová štúdia austrálskej Flinders University.


Výskumníci v oblasti psychológie požiadali 130 žien, aby si pred analýzou ich návykov súvisiacich so selfies pozreli fotografie "štíhlych žien s priemernými proporciami" zo služby Instagram. Napokon zistili, že čím dlhšie sa venovali úprave vlastných fotografií, tým mali horšiu náladu a boli nespokojnejšie so svojím výzorom.

Počas výskumu strávili približne štyri a pol minúty úpravou piatich fotiek, pričom si zmenili tón pleti, odstránili si tmavé kruhy v okolí očí či iné nedostatky. Marika Tiggemann zo spomínanej univerzity povedala, že úprava selfies má škodlivé účinky na ženy s motiváciou prezentovať na verejnosti čo najkrajšiu verziu samej seba.

Dodala, že takéto správanie má negatívne následky aj napriek tomu, že ženy boli s upravenými fotkami spokojnejšie ako s pôvodnými verziami. Tiggemann vyhlásila, že je dôležité mladé dievčatá a ženy odrádzať od používania takýchto softvérov. "Naše zistenia ukazujú ťažkosti, ktorým ženy čelia v súčasnom svete sociálnych médií," uzavrela.


Zdroj: Webnoviny.sk - Úprava selfie negatívne vplýva na názor o vlastnom výzore © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel komik Jerry Stiller, otec slávneho herca sa dožil 92 rokov
<< predchádzajúci článok
Miliardár Musk po rozhodnutí úradov pohrozil, že Tesla odíde z Kalifornie

Úprava selfie negatívne vplýva na názor o vlastnom výzore - diskusné fórum čitateľov